Zafranbolu Ahşap Maket Uçağı Törenle Açıldı

Safranbolu Şehitler Anıtı mevkiinde bulunan, Kurtuluş Savaşı döneminde halkın bağışlarıyla alınarak Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilen Zafranbolu Uçağı’nın ahşap maketi düzenlenen törenle açıldı.Törende konuşan Safranbolu...

Zafranbolu Ahşap Maket Uçağı Törenle Açıldı
banner230
Safranbolu Şehitler Anıtı mevkiinde bulunan, Kurtuluş Savaşı döneminde halkın bağışlarıyla alınarak Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilen Zafranbolu Uçağı’nın ahşap maketi düzenlenen törenle açıldı.
Törende konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Böyle bir uçağı Safranbolu halkı olarak Türk Hava Kuvvetlerine hediye etmenin gururuna sahibiz. Ardından tekrar imal edecek teknolojiye ve ustalığa sahibiz. Bunun için hamd etmek lazım. Kurtuluş savaşı sonrası Türk halkının kadir şinaslığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama Safranbolu halkının kadir şinaslığı bir başka. Safranbolulu kadınlar savaş sonrası kollarında bileziklerini, parmaklarındaki yüzüklerini satarak bir bombardıman uçağını Türk Tayyare Cemiyetine hediye ediyorlar. Türk Tayyare Cemiyetide bu uçağı Türk Hava Kuvvetlerine hediye ederek hava savunmamızın bir parçası haline getiriyor. Bu da bizim gurur kaynağımız oluyor” dedi.
YORUM EKLE