Akpınar’dan asırlık çınara vefa

Çat kapı ziyaretler yaparak vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçenin bilinen en yaşlı insanı olan Meziyet Onur’un da 100’üncü yaş gününü kutladı, "Geçmişten güç alarak,...

Akpınar’dan asırlık çınara  vefa
banner230
Çat kapı ziyaretler yaparak vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçenin bilinen en yaşlı insanı olan Meziyet Onur’un da 100’üncü yaş gününü kutladı, "Geçmişten güç alarak, geleceğe güvenle yürüyoruz" dedi.
Bayram boyunca çat kapı ziyaretler yaparak her gün bir haneye konuk olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka’nın bilinen en yaşlı çınarını ziyaret ederek hem bayramını hem de 100’üncü yaş gününü kutladı. Aksoy Mahallesinde oturan 1916 doğumlu Meziyet Onur’un evine konuk olan Başkan Akpınar, 100’üncü yaş pastasını da Meziyet Teyze ve yakın akrabaları ile kesti, Atatürk portresi işlemeli halı hediye etti.
"Geçmişten güç alacağız”
Bir kenti geleceğe taşımak için geçmişten güç almak gerektiğini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kent için yollar, kaldırımlar yapmak ne kadar önemli görevlerse, insanlar arasındaki vefa duygusunu yaşatmak ve bir döneme tanıklık etmiş değerlerimizi mutlu etmek de o kadar önemli. Atatürk’ü görmüş, Karşıyakamızın yüz yıl öncesine tanık olmuş Meziyet Teyzemizin 100’üncü yaşını ve bayramını kutladık, onurlandık. O bize Atatürk’ü anlattı, biz ona gelecek hayallerimizi. Umarım daha uzun yıllar, sağlıklı bir şekilde bizimle olur” diye konuştu.
“Atatürk başımı okşadı, bir hafta saçlarımı yıkamadım”
Çocukluğunda Atatürk’ü gördüğünü belirten asırlık çınar Meziyet Onur, “Başımı okşadı. Bir hafta saçlarımı yıkamadım. O günlerin özlemini çekiyorum. Biz bu güne kadar geldik. Bundan sonra, genç ve dinamik yöneticilerimizin, kentimizi ve ülkemizi en iyi yerlere getirmesini diliyorum. Başkan Akpınar geçen yıl da beni ziyaret etti. Kendisini yanımda görmek beni çok mutlu ediyor. Bu dönemde, vefa ve karşılıksız sevgi çok önemli. Bu duyguları hala yaşamak ve yaşatmak ne güzel. Yolu açık olsun” dedi.
YORUM EKLE