“Seda” İle Başarı Kapıları Açılıyor

Sultangazi Belediyesi, öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla Sultangazi Eğitim Destek Akademi (SEDA) projesini hayata geçirdi. Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri’nde eğitimlerin verilmeye başlandığı...

“Seda” İle Başarı Kapıları Açılıyor
banner230
Sultangazi Belediyesi, öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla Sultangazi Eğitim Destek Akademi (SEDA) projesini hayata geçirdi. Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri’nde eğitimlerin verilmeye başlandığı proje kapsamında, Esentepe Şubesi de hizmete açılacak. Projede 35 uzman öğretmen görev alıyor.
Sultangazi Belediyesi, daha önce bilgievleri adı altında yaptığı merkezi sınavlara hazırlık kurslarını Sultangazi Eğitim Destek Akademi (SEDA) projesi ile sürdürüyor. Proje kapsamında 8’inci sınıf öğrencileri için TEOG, 12’nci sınıf öğrencileri ve lise mezunlarına ise YGS-LYS sınavlarına hazırlık kursları veriliyor.
Sultançiftliği Mahalle Hizmet Tesisleri ile İsmetpaşa Cevher Dudayev Mahalle Hizmet Tesisleri’nde açılan kurslara Esentepe Şubesi de ekleniyor. Esentepe Şubesi’nin de açılmasıyla 35’e yükselecek olan öğretmen sayısı ile öğrencilere 36 sınıfta ders verilecek. Sultançiftliği ve İsmetpaşa Şubelerinde TEOG sınavlarına hazırlanan 398 öğrenci bulunurken; YGS-LYS sınavlarına için ise 474 öğrenci eğitim alıyor. Proje kapsamında yapılan seviye tespit sınavlarıyla sınıfların homojenleştirilmesi sağlanıyor.
Öğrenciler; Türkçe-Matematik (Eşit Ağırlık), Matematik-Fen (Sayısal), Türkçe-Sosyal (Sözel) gruplarına ayrılarak yapılan hazırlık kurslarından YGS-LYS sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar faydalanabiliyor.
Projede öğrenci, öğretmen ve veli etkileşimini sağlamak amacıyla Proje Sınıfları da oluşturuldu. Danışman öğretmenlerin velilerle iletişime geçerek öğrencilerin eksikliklerini belirlediği sistem ile başarı düzeyinin arttırılması hedefleniyor. Ayrıca Akıllı Tahta adı verilen yoklama sistemi ile veliler, derse devamlılık konusunda bilgilendirilirken; deneme sınavlarının sonuçlarına da internet üzerinden ulaşabiliyor.
Esentepe Mahallesi Eyüp Gönen Caddesi No 90 adresinde faaliyet gösterecek olan Esentepe Sultangazi Eğitime Destek Akademisi’ne müracaatlar 2-6 Kasım tarihleri arasında yapılacak.
YORUM EKLE