Eğitim Gönüllüsünden Devlet Okuluna Bağış

Hatay’ın İskenderun ilçesinde her yıl bir devlet okuluna bağışta bulunan eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan, Hürriyet İlkokulu’na Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfı kazandırdı.Kırtasiyeci olan eşi Kemal Çalışkan’ın...

Eğitim Gönüllüsünden Devlet Okuluna Bağış
banner230
Hatay’ın İskenderun ilçesinde her yıl bir devlet okuluna bağışta bulunan eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan, Hürriyet İlkokulu’na Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfı kazandırdı.
Kırtasiyeci olan eşi Kemal Çalışkan’ın vefatının ardından eşinin mesleğini devam ettiren ve her yıl bir devlet okuluna bağışta bulunup eşinin adını yaşattıran eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan, bu yıl Hürriyet İlkokulu’ndan gelen talep üzerine okula Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfı kazandırdı. Z Kütüphanesine ve 3 Akademik Dil Sınıfına Çalışkan’ın kırtasiyeci olan merhum eşinin ismi verildi. Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfının açılışı için okulda bir tören düzenlendi. Törene İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de katılım gösterdi.
Okullarına sağlanan bu bağışın geleceğe yatırım olduğunu söyleyen İmadettin Oğuz, eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan’a teşekkür etti.
Çocukları çok sevdiğini ve yapılan her şeyin çocuklar için olduğunu söyleyen Çalışkan ise, “Eğitim gönüllüsü olarak çocuklara yapılan her yatırımın milli servet olduğunu düşünüyorum. Her şey çocuklarımız için. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için cıvıl cıvıl renkleri tercih ettik. Z Kütüphanede olması gereken her şey var diye düşünüyorum. Çocukların yüzünde mutluluğunun tebessümünü görmek bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.
Z Kütüphane ve 3 Akademik Dil Sınıfı kurdele kesimi ile hizmete açıldı.
YORUM EKLE