Yalova’da Denizde Boğularak Ölen Doktor İçin Hüzünlü Uğurlama

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde teknenin alabora olması neticesinde hayatını kaybeden Özel Atakent Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Tolga Kaplan için çalıştığı hastanede tören düzenlendi. Oğlunun tabutuna sarılan anne Ayşe Kaplan dakikalarca...

Yalova’da Denizde Boğularak Ölen Doktor İçin Hüzünlü Uğurlama
banner230
Yalova’nın Çınarcık ilçesinde teknenin alabora olması neticesinde hayatını kaybeden Özel Atakent Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Tolga Kaplan için çalıştığı hastanede tören düzenlendi. Oğlunun tabutuna sarılan anne Ayşe Kaplan dakikalarca gözyaşı döktü. Oğlunu denizden çıkartan şahsın olayı anlatması üzerine ise anne Kaplan, "Neden 5 dakika önce kurtarmadın" diye sitem etti.
Yalova’nın Çınarcık ilçesinde balık avlamak için tekneyle denize açılan, aynı hastanede görevli 2 doktor ve 1 santral operatörünün bulunduğu tekne alabora oldu. Denize düşen doktorlardan Dr. Tolga Kaplan boğularak hayatını kaybetti. Genç doktor için çalıştığı hastanede hüzünlü bir uğurlama yapıldı. Törene AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Şahin ile hastane personeli ve yakınları katıldı. Şahin, acılarının büyük olduğunu söyledi. Hayatını kaybeden doktor Tolga Kaplan’ın annesi Ayşe Kaplan’ın ise tabuta sarılarak ağlaması yürekleri dağladı. Aynı teknede bulunan Nörolog Uzman Dr. Murat Albas ve hastane personeli, İlker Başkan’ı sudan çıkartan Nihat Doğan isimli şahsın gelerek başsağlığı dilemesi üzerine annesi Ayşe Kaplan bir kez daha gözyaşlarına boğularak, "Oğlumu 5 dakika önce çıkartsaydın ya" diye sitem etti.
Beyin cerrahı uzman Dr. Tolga Kaplan, okunan duaların ardından toprağa verilmek üzere memleketi Mersin’e gönderildi.
YORUM EKLE