banner271

Yalıhüyük'te akülü araç dağıtım töreni

KONYA (AA) - Konya'nın Yalıhüyük ilçesinde Hollanda-Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından engellilere 17 akülü araç dağıtıldı.Yalıhüyük Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hasan Koçer,...

Yalıhüyük'te akülü araç dağıtım töreni
banner230

KONYA (AA) - Konya'nın Yalıhüyük ilçesinde Hollanda-Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından engellilere 17 akülü araç dağıtıldı.

Yalıhüyük Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hasan Koçer, akülü araçların ilçeye getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Vakıf Başkanı İsmail Aktaş da engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için her yıl engellilere yönelik akülü araç dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Konya ve çevresindeki engellilere bu yıl 160 akülü araç, 33 de tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirten Aktaş, "Burada 17 akülü araç dağıttık ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu organizasyonun bütün sivil toplum kuruluşlarına örnek olmasını diliyorum. Sağolsun Belediye Başkanımız ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde, prosedürlerin hazırlanmasında ve ilçeye naklinde büyük destek verdi." dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, akülü araçları engellilere teslim etti.

YORUM EKLE