banner271

Vali Şentürk, okul inşaatını inceledi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemeler yaptı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Necati Şentürk, yapımı devam eden Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde incelemelerde...

Vali Şentürk, okul inşaatını inceledi
banner230
banner272

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemeler yaptı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Necati Şentürk, yapımı devam eden Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerine ilişkin değerlendirme yapan Şentürk, inançlı, güzel ahlak sahibi ve başarılı öğrenci yetiştirmeyi amaç edinen 36 derslikli Proje İmam Hatip Lisesinin eğitim hayatına katılmasıyla Kırşehir'e önemli katkıları olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinin uzman öğretmen kadrosu, spor alanları, sosyal etkinlikleri, eğitim ve okuma kampları ile örnek bir okul olacaktır. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında TEOG sınavıyla ülkemizin her yerinden öğrencilerin tercih edebileceği okulumuz fen ve sosyal bilimler alanı da bulunacak. Anadolu imam hatip liselerinde okutulan meslek derslerinin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı da uygulanacak."

Vali Şentürk'ün incelemeleri sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve okul yetkilileri hazır bulundu.

YORUM EKLE