TİMAV'dan seçmeli ders çağrısı

- TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz: - "22 Şubat'a kadar devam edecek olan ders seçimlerinde milletimizi seçmeli din derslerinin seçilmesi hususunda özel bir gayret ve hassasiyete davet ediyorum"

Genel 14.02.2019, 12:48
TİMAV'dan seçmeli ders çağrısı
banner230

KONYA (AA) - Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, seçmeli ders belirleme sürecinde velilere, Kur'an-ı Kerim, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçmeleri yönünde çağrıda bulundu.

Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Şubat'ta sona erecek seçmeli ders belirleme sürecinde sona doğru gelindiğini anımsattı.

Milli eğitim sistemi içerisinde en çok tartışılan konuların başında din eğitiminin geldiğini vurgulayan Öksüz, bu tartışmaların altında ise bazı kesimlerin dinden uzak bir nesil yetiştirme zihniyetinin yattığını belirtti.

Öksüz, anne babaların evlatları üzerindeki en büyük sorumluluklarından birinin çocuklarının akademik başarılarının yanında dinini de öğrenebildikleri bir eğitim fırsatını sunmak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"22 Şubat'a kadar devam edecek olan ders seçimlerinde milletimizi, seçmeli din derslerinin seçilmesi hususunda özel bir gayret ve hassasiyete davet ediyorum. Sağlam bir gelecek, güçlü bir nesil, milli bir eğitim, kültür, inanç ve değerlerine bağlı bir gençlik tahayyül ediyorsak bu önemli görevi ifa etmeliyiz. Seçmeli ders müfredatı, milletimizin on yıllardır devam eden yoğun talepleri doğrultusunda oluşturulmuş ve içerik itibariyle vakfımızın da ciddi katkılarının olduğu bir süreçte müfredat ve kaynak çalışmaları titiz bir şekilde yürütülmüştür. Başta velilerimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizin; Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Arapça derslerini, seçmeli ders olarak tercih etmelerini önemle ve ısrarla tavsiye ediyoruz."

Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:44
Öğle 12:40
İkindi 15:07
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@