Suşehri'nde "DAP" tanıtım toplantısı

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde Doğu Anadolu Projesi (DAP) tanıtım toplantısı yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Suşehri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda...

Suşehri'nde
banner230

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde Doğu Anadolu Projesi (DAP) tanıtım toplantısı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Suşehri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, çiftçilere yönelik devam eden bu tür kalkınma projelerinin iyi takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Devletin çiftçi ve besicilere büyük imkanlar sunduğunu ifade eden Uzunoğlu, "Yeter ki projelerinizi hazırlayın sunun, çıkmaz diye düşünmeyin. Her türlü devlet desteklemelerinden faydalanmak için proje hazırlanması gerekiyor. Gerekirse bizlere gelin ve projelerinize yardımcı olalım." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlisi Hayrettin Koç ise hibe programları, başvuru zamanları, gerçek ve tüzel kişilerde aranacak şartlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Özellikle proje dosyası hazırlanırken yatırım tablosuna dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Koç, yatırıma başlama ve uygulanması, tamamlanan yatırımların denetlenmesi ve cezai işlemler hakkındaki konuları anlattı.

Toplantıya muhtar ve girişimci çiftçiler katıldı.

YORUM EKLE