Suriyelilere Geçici Plaka Verilmeye Başlandı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyelilerin araçlarına, Türkiye’de bulundukları süre içerisinde kullanmak üzere geçici Türk plakası verilmeye başlandı.Suriyeliler kullandıkları araçlarına muayene istasyonlarında muayene yaptırdıktan...

Suriyelilere Geçici Plaka Verilmeye Başlandı
banner230
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyelilerin araçlarına, Türkiye’de bulundukları süre içerisinde kullanmak üzere geçici Türk plakası verilmeye başlandı.
Suriyeliler kullandıkları araçlarına muayene istasyonlarında muayene yaptırdıktan sonra gerekli işlemleri de hazırlayarak Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’ne giderek plaka talebinde bulunuyor. Bu arada hazırlanan belgelerle Şoförler Odası’na giden Suriyelilere Türk plakası veriliyor.
Yönetmelik gereği İçişleri Bakanlığı’nca emniyet müdürlüklerine gönderilen yazının ardından Suriyelilerin Türkiye’de en çok yaşadığı kentlerden biri olan Reyhanlı’da İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, plaka müracaatlarını almaya başladı.
İlk plaka sahibi olan Suriyeli Muhammed Atta Tamer ise 31 SAF 001 plakayı alarak aracına taktı. Suriyeli Tamer, aldığı Türk plakası ile trafiğe çıkacağını söyledi. Yetkililer ise 001’den başlayan plakanın 999 da biteceğini belirtti.
Ülkesine dönmek isteyen Suriyeliler aldıkları Türk plakasını Trafik Tescil Bürosu’na tekrar iade edip önceki plakasını geri alabilecek.
YORUM EKLE