Sorgun'dan Başkan Toru'ya ziyaret

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu ziyaret etti.Ziyarette konuşan Sorgun, ülke için hayati öneme sahip olan referandumla ilgili parti olarak hazırlıkları sürdürdüklerini...

Sorgun'dan Başkan Toru'ya ziyaret
banner230

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Sorgun, ülke için hayati öneme sahip olan referandumla ilgili parti olarak hazırlıkları sürdürdüklerini söyledi.

Halka referandumun sıradan bir seçim olmadığının çok iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Sorgun, şunları kaydetti:

"16 Nisan'da bir parti, milletvekili ya da belediye başkanı seçimi yok. Burada milletin kendi kaderiyle ilgili bir seçim söz konusu. Bu açıdan 16 Nisan’da yapacağımız referandum tarihi bir seçimdir. Referandumda Konyamız’dan rekor düzeyde 'evet’ oyu bekliyoruz. Yine ülke genelinde vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun anayasa değişikliği ve yeni cumhurbaşkanlığı sistemine en güçlü şekilde destek vereceğine yürekten inanıyorum."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da "Ülkemiz tarihi bir dönemeçten geçiyor. Milletimiz, bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde oynanan tüm oyunları bozacaktır. Halkımız, ülkemizin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi için 16 Nisan’da tercihini en güzel şekilde yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Toru, kentsel dönüşüm çalışmaları ve diğer projelerle ilgili olarak da Sorgun'a bilgi verdi.

Sorgun, ziyaretten sonra Toru ile belediye yemekhanesinde personelle yemek yedi. Down sendromlu Mustafa Bayraklar ile sohbet eden Sorgun, kendisinden bir isteğinin olup olmadığını sordu. Bayraklar da "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşi Emine Erdoğan'a selamlarımı iletir misin." dedi.

Sorgun ise ilk görüşmesinde ileteceğini ifade etti.

YORUM EKLE