Seydişehir'den kısa kısa

KONYA (AA) - AK Parti Seydişehir Kadın Kolları, 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu.AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Semerci, burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da vatan, bayrak, demokrasi için canlarını veren demokrasi...

Seydişehir'den kısa kısa
banner230

KONYA (AA) - AK Parti Seydişehir Kadın Kolları, 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Semerci, burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da vatan, bayrak, demokrasi için canlarını veren demokrasi şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyledi.

Ülkede yaşanan o kara geceyi şehitlerin aydınlattığını belirten Semerci, "Hain darbe girişiminde hakka yürüyen şehitlerimize okuttuğumuz hatimlerin duasını yapmak için Mevlid-i Şerif programı düzenledik. Bizlere düşen görev şehitlerimizi dualarla anmaktır. Bu vatan için hiç düşünmeden canını ortaya koyan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize Allah'tan şifalar diliyoruz." dedi.

- Seydişehir'de asayiş uygulaması

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Trafik şubesi ekipleri, Seyyid Harun Bulvarı, Hürriyet Caddesi, Necati Kalaycıoğlu caddelerinde 25 personelden oluşan 5 ekiple uygulama yaptı.

Otomobiller ve motosikletlere yönelik gerçekleştirilen uygulamada ekipler, 46 otomobil, 23 motosiklet sorgularken, eksik evrakla çıktığı belirlenen 2 araç ise trafikten men edildi.

Yaklaşık 4 saat süren denetimlerde şahıslar, genel bilgi taraması (GBT) kontrolünden geçirildi. Uygulamalarda 10 bin 100 lira para cezası kesildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şok uygulamaların vatandaşın güvenliği için şehrin her noktasında sıklıkla yapılacağını belirtti.

- Buğday tarlaları fotoğraf sütüdyosu oldu

Seydişehir’de yeni evlenen çiftler düğün fotoğrafı çektirmek için buğday tarlalarını tercih ediyor.

Gelin ve damat adayları hasat yapılmış buğday tarlalarına gelerek en mutlu anlarını burada ölümsüzleştiriyor.

Fotoğrafçı Mehmet Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buğday tarlalarının evlenen genç çiftlere unutulmaz bir görsel imkanı sunduğunu dile getirdi.

Çiftlerin fotoğraflarını burada çektirerek mutluluklarını taçlandırdığını kaydeden Çetinkaya, "Bize gelen çiftler her türlü manzara ve doğal ortamda fotoğraf çektiriyor. Bu kez çiftçi kökenli bu çiftlerimiz foto çekimlerini buğday tarlalarında istedi. Biz de onların arzu ve talepleri doğrultusunda o anlarını ölümsüzleştiriyoruz. Diğer çiftlere de tavsiye ediyorum." dedi.

YORUM EKLE