Şehit Astsubay’ın Baba Evinde Helallik Alındı

Mardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna, Çorum’un Osmancık ilçesinde son yolculuğuna uğurlanıyor.Mardin’in Derik ilçesine bağlı Soğukkuyu...

Şehit Astsubay’ın Baba Evinde Helallik Alındı
banner230
Mardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna, Çorum’un Osmancık ilçesinde son yolculuğuna uğurlanıyor.
Mardin’in Derik ilçesine bağlı Soğukkuyu köyünde bir evde arama yapmak üzere operasyona giden askerler, evin önünde araçtan inerken uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramış, hain saldırıda Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna şehit düşmüştü.
Şehit astsubayın naaşı Mardin’de dün düzenlenen askeri törenin ardından uçakla önce Amasya’nın Merzifon ilçesine, daha sonra ise askeri helikopterle Osmancık Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastane morgundan alınan şehit uzman çavuşun cenazesi konvoy eşliğinde son kez baba ocağına getirilerek helallik alındı. Helallik alınması sırasında gözyaşları sel olurken, acılı ailenin güçlükle ayakta durduğu gözlendi.
Şehidin baba evi önünde dualar edilerek helallik alınırken, oturduğu yerden kalkarak metaneti ile şehidin tabutu başına kucağında çocuğu ile gelen şehidin eşi Nazlı Ayna, “Aslan gibi uyuyor, şerefiyle namusuyla aslan gibi uyuyor bak kızım. Sen bu adamın kızısın, sen de böyle namusunla şerefli olacaksın. Aslan kocam benim, seni çok seviyorum. Seni çok seviyorum Mustafa” dedi.
Şehidin cenazesi helallik alınmasının ardından cenaze töreninin yapılacağı Osmancık Hükümet Konağı bahçesine götürüldü.
YORUM EKLE