Romanlardan Başbakana Teşekkür

Lapseki Roman Dernek Başkanı Ali Çalişir, Başbakan Davutoğlu'nun ‘roman Danışman Alacağım’ Açıklaması Sonrası Gurur Duyduklarını İfade Etti.

Romanlardan Başbakana Teşekkür
banner230
Lapseki Roman Derneği Başkanı Ali Çalışır, Başbakan Davutoğlu’nun ‘Roman danışman alacağım’ açıklamasından sevinç duyduklarını ifade etti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun "Ayrımcılık olursa takip etmek üzere başbakanlıkta bir birim kuracağım. Bir Roman kardeşimizi danışman olarak alacağım" şeklindeki beyanatı Roman vatandaşları sevindirdi. Lapseki Roman Dernek Başkanı Ali Çalışır, "Başbakanımız ile Dolmabahçe’de Roman STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile kahvaltıda bir araya geldik. Burada CHP’nin Roman adayına karşılık başbakanımızın bir açıklaması oldu. Bir Roman kardeşimizi danışman olarak alacağını ifade etti. Bu Roman toplumu adına gurur verici bir hadisedir. Ben Lapsekili yüzlerce Roman vatandaşımız adına teşekkürü borç biliyorum. İşin siyasi kısmına girmiyorum. Atışmalar hükümet ile muhalefet arasındadır. Şunu tekrar belirtmek isterim ki Roman toplumu ülkenin siyasi hayatında rol oynamayı hak eden bir topluluktur. Bizleri ilk olarak adam yerine koyarak bu süreci başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürü borç biliyorum" dedi.
YORUM EKLE