(Özel Haber) TEK Hayali Yürümek Olan Suriyeli Mohamad İlk Adımını Attı

Geçirdiği kaza sonucu yürüme yetisini kaybeden 15 yaşındaki Suriyeli Mohamad Nouri Abdo’nun yardım çağrısı cevap buldu. İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla sesini Türkiye’ye duyuran Mohamad, yardımseverlerin desteğiyle tedavi edildi....

(Özel Haber) TEK Hayali Yürümek Olan Suriyeli Mohamad İlk Adımını Attı
banner230
Geçirdiği kaza sonucu yürüme yetisini kaybeden 15 yaşındaki Suriyeli Mohamad Nouri Abdo’nun yardım çağrısı cevap buldu. İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla sesini Türkiye’ye duyuran Mohamad, yardımseverlerin desteğiyle tedavi edildi. Fizik tedavisi süren Mohamad, haftalar süren zorlu bir sürecin ardından yeni hayatına ilk adımını attı.
Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçıp İstanbul’a gelen Abdo ailesi, Küçükçekmece’ye yerleştikten kısa bir süre sonra çocuklarının geçirdiği kazayla yıkıldı. Abdo ailesinin en büyük çocukları 15 yaşındaki Mohamad Abdo kardeşiyle oynadığı sırada kendisine çarpıp kaçan araç yüzünden sakat kaldı. Abdo ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle Mohamad’i tedavi ettiremedi.
HAYIRSEVERLER YARDIM ELİ UZATTI
Tedavi edilemeyen Mohamad bir yıl boyunca yatağa mahkum kaldı. İhlas Haber Ajansı aracılığıyla sesini Türkiye’ye duyuran Abdo ailesine hayırsever vatandaşlar sahip çıktı. Toplanan yardımlarla tedavi edilen Mohamad, haftalar süren zorlu bir sürecin ardından ilk adımını attı. Geçirdiği kazadan sonra hayata küsen ve hayalleri yarım kalan Mohamad artık etrafına gülümseyerek ve umutla bakıyor.
“HAYALİM SADECE YÜRÜMEK”
Geçirdiği tedavi sürecini anlatan Mohamad Abdo, “Ameliyattan sonra şimdi bacağımda olan cihazı taktılar ve yürümeye başladım. Çok teşekkür ederim, çok mutluyum. Allah’a şükür etmeye başladım. Parka gidiyorum artık, burada bulunan akrabalarıma gidebiliyorum. Daha bitmedi, 2 ameliyat daha olacağım. Cumartesi pazarları kardeşimle oynamaya ve gezmeye çıkıyoruz. Bana yardım edenlere çok teşekkür ederim. Hayalim sadece yürümek” dedi.
“TEKRAR YÜRÜYECEĞİNE İNANMIYORDUK”
Yaşadığı sevincin tarifinin olmadığını belirten Baba Abdo, “Hiç inanmıyorduk tekrar yürüyebileceğine. Birçok doktor ayağı kesilecek dedi. Bize maddi ve manevi destek verenlere teşekkür ederim. Artık yürüyebiliyor. 2 ameliyat daha kaldı. Sonra iyi olacağı söylendi. Destek verenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
15 yaşındaki Mohamad Abdo fizik tedavisinin tamamlanmasının ardından koşup oynayabileceği günleri iple çekiyor.
YORUM EKLE