(Özel Haber) Nisan Ayında Yağan Kar Düğünleri Vurdu

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’de, nisan ayında başlayan soğuk hava ve kar yağışı düğün törenlerini olumsuz etkiledi.Durankaya beldesi Pınarbaşı mahallesinde Mikail İnce ile Gülsüm Hayva çifti için iki gün iki gece süren görkemli bir...

(Özel Haber) Nisan Ayında Yağan Kar Düğünleri Vurdu
banner230
HAKKARİ (İHA) – Hakkari’de, nisan ayında başlayan soğuk hava ve kar yağışı düğün törenlerini olumsuz etkiledi.
Durankaya beldesi Pınarbaşı mahallesinde Mikail İnce ile Gülsüm Hayva çifti için iki gün iki gece süren görkemli bir düğün töreni yapılırken, şiddetli soğuk nedeniyle davetliler zor anlar yaşadı. Düğün alanına odun getirilerek damat ve beraberindeki davetliler yakılan ateş etrafında uzun süre ısınmaya çalıştı. Nisan ayında kar beklemediklerini belirten damat Mikail İnce, soğuk havanın düğünlerine engel teşkil etmediğini kaydetti. Ateş yakıp ısınmaya çalıştıklarını ifade eden İnce, bu mutlu günlerinde kendisini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.
DAVETLİLER KAR VE TİPİYE YAKALANDI
Düğün töreni sonrası akşam saatlerinde şehre dönen bazı davetliler Şivekür Tepesi’nde tipiye yakalandı. Sürücü kar ve tipi de aracına zincir bağlamaya çalışırken, 2500 rakımda olduklarını belirten davetliler de nisan ayında kar yüzünden mahsur kalacaklarını hiç düşünmediklerini dile getirdi. Kar yağışının kendileri için sürpriz olduğunu belirten davetliler, sürücünün zorda olsa aracına zincir bağlaması üzerine gece geç saatlerde kente döndü.
YORUM EKLE