(Özel haber) Kenar mahalleden dünya ikinciliğine

Siirt’te bir kenar mahallede ikamet eden 10 nüfuslu Bizek ailesinin 5’inci çocuğu olan Fatma Bizek, 10 yaşındayken başladığı atletizmde başarının doruklara ulaştı. Genç atletin, Çek Cumhuriyeti’nin yapılan 11’nci Dünya Yıldızlar...

(Özel haber) Kenar mahalleden dünya ikinciliğine
banner230
Siirt’te bir kenar mahallede ikamet eden 10 nüfuslu Bizek ailesinin 5’inci çocuğu olan Fatma Bizek, 10 yaşındayken başladığı atletizmde başarının doruklara ulaştı. Genç atletin, Çek Cumhuriyeti’nin yapılan 11’nci Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Kupası’nda Türkiye Yıldız Kızlarda dünya ikincisi olması Siirt’te sevinçle karşılandı.
Genç atleti tebrik eden Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İdris Yolbaş, Fatma Bizek’in aldığı dünya ikincilik derecesinin okul adına büyük bir başarı olduğunu söyledi. Okul olarak eğitimin yanında sportif faaliyetlere de imza attıklarını dile getiren Yolbaş, kendilerini gururlandıran bu başarının diğer öğrencilere de yansıyacağına, yaşı genç olan Fatma’nın daha büyük başarılara da imza atacağına inandığını açıkladı.
Fatma Bizek’in babası Tahsin Bizek ise kızı Fatma’yı başarısından dolayı alnından öperek kutladı. Baba Bizek, kızıyla gurur duyduğunu belirterek, "Ben şuan kenar bir mahallede oturuyorum. 8 çocuklu 10 nüfus bir aileyiz. Çok sevinçliyim. Bu başarı ilimiz için bir önemli bir derece oldu. Sporu biz aile olarak da seviyoruz. Kızımın başarısı için ne gerekiyorsa arkasında duracağım" dedi.
"Türk bayrağını dalgalandırdığım için mutluyum"
Türk bayrağını dalgalandırmanın çok güzel bir duydu olduğunu belirten Fatma Bizek, kendisine destek olan başta antrenörü, ailesi ve okul müdürüne teşekkür etti. Bizek, "Bu başarı mutluluk verici bir şey. Ben maçlara günde çift antrenman yaparak hazırlanıyorum. Benim gibi gençlere destek verilirse çok iyi yerlere gelebileceklerine inanıyorum. Bunun en iyi örneği benim. Çünkü Türkiye ve dünya dereceleriyle bunu ispat ettim. Bu amaçla da çok mutluyum. Gençlere destek verilmesi çok önemlidir" diye konuştu.
Fatma Bizek’in okul antrenörü Sedat Baran ise, Fatma’nın dünya ikinciliği derecesi elde etmesinin hem Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hem de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına gurur verici olduğunu söyledi. Baran, 6-7 yıllık bir emek karşılığında bu başarıya ulaşıldığını belirterek, Siirtlilere fırsat verilmesi durumunda başarılar elde edilebileceğini, bunun da en güzel örneğinin Fatma olduğunu söyledi.
YORUM EKLE