Okul servisi sürücülerine eğitim

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde, okul servisi sürücülerine eğitim verildi.Karakeçili Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkerim Durmaz tarafından iş sağlığı...

Okul servisi sürücülerine eğitim
banner230

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde, okul servisi sürücülerine eğitim verildi.

Karakeçili Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkerim Durmaz tarafından iş sağlığı ve güvenliği kurallarında bilgi verildi.

Durmaz, kurs sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede bulunan okul servis şoförlerine eğitim verdiklerini söyledi.

Bu eğitimleri düzenli hale getireceklerini belirten Durmaz, şöyle konuştu:

"En kıymetli hazine olan çocuklarımızın, eğitim gördükleri okullarına taşınmasıyla görevli servis şoförlerinin bu görevleri yerine getirmeleri esnasında kurallara uymaları gerekmektedir. Servis sürücülerinin taşıma işlemi esnasında öğrencilerin oturarak, rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak gideceği yere kadar götürmek, getirmek, servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almaması, küçük öğrencilere inme binme sırasında yardımcı olması için rehber personel bulundurması gerekiyor. Servis sürücülerinin bu yükümlülüklerini yerine getirirken, örnek olacak davranış ve tutum içerisinde bulunmaları ve pek çok husus da dikkat etmeleri gerekiyor."


YORUM EKLE