Milli Piyango’da En Çok Amorti Çıkan Sayılar

Milli Piyango çekilişlerinde bugüne kadar çıkan en şanslı sayılarla ilgili olarak hazırladığımız haberde, en şanslı il hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Genel 14.10.2016, 20:12
Milli Piyango’da En Çok Amorti Çıkan Sayılar
banner230
Milli Piyango’da en çok amorti çıkan sayılar hakkında kurum tarafından tutulan istatistikler özellikle yılbaşı döneminde ve yoğun katılımın olduğu dönemlerde iştirakçiler tarafından merakla takip edilmektedir. Özellikle son rakamına dikkat ederek bilet alanların haberimizi dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz.
Milli Piyango çekilişlerinde en özel il hangisidir?
Son 10 yılın istatistikleri incelendiğinde toplamda 40 kişi ikramiye zengini olarak kayda geçmiştir. Talihlilerin büyük kısmının İstanbul’dan çıktığı Milli Piyango’da en çok amorti çıkan sayılar her zaman ilgi çeken bir konu olmuştur. Ankara, Adana, Balıkesir ve İzmir en şanslı iller sıralamasında üst sıralarda yer alırken, en şanslı biletin ise çeyrek bilet olduğu kesinlik kazanmıştır. Sayılar üzerinden yapılan Milli Piyango çekilişinde bütün biletlerin şansı eşit gibi görünürken, biletlerin %85’inin çeyrek bilet olarak basılması bu biletin şans oranının yükselmesine neden olan faktörler arasında sayılabilir. Büyük ikramiyelerin genelde çeyrek biletlere çıkması en çabuk tükenen bilet türünün de çeyrek olmasına neden olmaktadır. Satılacak bilet fiyatlarının ve ödenecek ikramiyelerin Milli Piyango idaresince belirlendiği bu toplu şans oyununda sahte bilet konusuna karşı dikkatli olunması ve yetkili bayilerden bilet alınması tavsiye edilmektedir. Milli Piyango’da en çok amorti çıkan sayılar hakkında bilgi vermek gerekirse;
  • 8 rakamının 15 kez amorti olduğu,
  • 3 rakamının 12 kez amorti olduğu,
  • 2 rakamının 10 kez amorti olduğu,
  • 1 rakamının 9 kez amorti olduğu ve
  • 7 rakamının 7 kez amorti olduğunu belirtmekte fayda vardır.
Milli Piyango büyük ikramiyesi ile neler alınabilir?
Yılbaşı büyük ikramiyeleri ile şanslı kişiler emlak kralı olabilirler. İstanbul’un en pahalı semtlerinde en büyük evlere sahip olunabilecek tutar ile talihliler ömürlerinin sonuna kadar sıkıntı çekmeden yaşayabilirler. Milli Piyango’da en çok amorti çıkan sayılar bilet alımı esnasında dikkatli bir şekilde seçilebilir.
Özellikle yılbaşı gibi yoğun katılımın olduğu dönemlerde alınmış bilete büyük ikramiye çıkma şansı 10milyonda 1 ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır. İkramiye tutarı düştükçe kazanma oranları da artmaktadır. Yılbaşı çekilişlerinde Milli Piyango uygulaması şu şekilde yapılmaktadır. Büyük ikramiyenin satılmayan bir bilete çıkması durumunda satılan bilete çıkana kadar yapılan çekiliş devam eder.  Son 3 rakama isabet eden bilet tutarları biletçiden iade alınabilir veya yerine bilet ile değiştirilebilir. Son 4 ve 5 rakamına göre hak edilen biletler için başbayilere gidilmesi gerekirken, daha büyük ikramiyelerde Milli Piyango İdaresi’ne gidilmesi gerekmektedir. Genelde basılan biletlerin tamamının bittiği yılbaşı dönemlerinde herkes şansını denemek istediği için bilet satın alır. Hediye olarak da düşünülen biletler tüm ülkenin katıldığı büyük büyük bir şans oyunu özelliği taşır. Şansınızı deneyin, bana çıkmaz demeyin. Size de çıkabilir.    
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@