Mersin’de Sakalı Şerif İzdihamı

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında ziyarete açılan Sakal-ı Şerife vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların cam fanus içindeki Sakal-ı Şerifi görebilmesi için mercek kullanıldı. Bazıları Sakal-ı Şerifi...

Mersin’de Sakalı Şerif İzdihamı
banner230
Mersin’in Erdemli ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında ziyarete açılan Sakal-ı Şerife vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların cam fanus içindeki Sakal-ı Şerifi görebilmesi için mercek kullanıldı. Bazıları Sakal-ı Şerifi görmek için büyük mücadele verirken bazıları cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı.
Erdemli Merkez Camisinde düzenlenen programda konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Hz. Peygamber Efendimizden bize kutsal emanet olarak gelen hırka-i şerif olsun, mübarek Sakal-ı Şerifleri olsun bunlardan manevi anlamda bereket umulabilir. Hz. Peygamber Efendimizden bir parçayı ziyaret eden de, onu canlı ziyaret etmiş demektir. Bu saygı ve edep ile bu ziyareti gerçekleştirelim” dedi.
Kutsal emanetlerin Sahabe-i Kiram tarafından korunduğunu, elden ele, aile aile bugüne kadar geldiğini ifade eden Türkmenoğlu, bu emanetlerin belli bir müddet önce camilere verildiğini belirtti.
Konuşmanın ardından Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Cam fanus içindeki Sakal-ı Şerifin görülebilmesi için mercek kullanıldı. Bazı vatandaşlar kutsal emaneti görebilmek için büyük mücadele verdi.
YORUM EKLE