Kadınlar Plajı’nın Ünü Antalya’yı Aştı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya’yı aştı.14 Haziran’da sezonu açan Sarısu Kadınlar Plajı, her gün dolup taşıyor....

Kadınlar Plajı’nın Ünü Antalya’yı Aştı
banner230
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya’yı aştı.
14 Haziran’da sezonu açan Sarısu Kadınlar Plajı, her gün dolup taşıyor. 2 ayda on binlerce kadını ağırlayan Kadınlar Plajı, sunduğu VIP hizmetiyle sadece Antalyalı kadınların değil, şehir dışından gelenlerin de gözdesi. Plaj hizmetlerinin ücretsiz olduğu Kadınlar Plajı’nda yok yok. Kadınların konforu için her şeyin düşünüldüğü plajda, spor alanlarından, kum banyosuna, et, balık restoranlarından pastaneye, kuaförden SPA ve hamama kadar her türlü hizmet sunuluyor. Kadınların kendilerini özgür ve rahat hissettiği ortamda cankurtaranlar da dahil sadece kadın personel görev yapıyor.
BİN 500 ŞEZLONG
Yaklaşık bin 500 şezlong bulunan plaj, kadınların akınına uğruyor. Hafta içi günde binin üzerinde kadını ağırlayan plajda, Pazar günleri bu sayı 2 bini buluyor. 5 yıldızlı bir tatil köyü konforunda hizmet sunan Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya sınırını aştı. Plajdan, tatil için Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistler de yoğun olarak yararlanıyor. Ziyaretçiler arasında Kadınlar Plajı nedeniyle tatil için Antalya’yı tercih edenler, yazlık almayı düşünenler bile bulunuyor. Kadınlar Plajı’na tam not veren kadınlar hizmetlerden çok memnun. Kadınlar, aynı hizmetin farklı yerlerde de verilmesini istiyor.
KADINLAR ÇOK MEMNUN
Plaj yapılırken bazı kesimlerin tepki göstermesine anlam veremediğini ifade eden Belgin Kurt, “Beklentilerimin çok çok üstünde çıktı. İlk duyduğumda sıradan bir plaj sandım. Kapıdan ilk girince gerçekten büyülendim. Burada kadınlar için her şey düşünülmüş. Her kesimden kadınlar özgürce hareket edebiliyor. İçinde sağlık merkezinin bile yer alması beni çok etkiledi” dedi.
İstanbul’dan tatile gelen Elçin Atasoy, “Girer girmez hayran kaldım. Kadınlar Plajı İstanbul’da da var. Ama burası bambaşka bir yer olmuş. Adeta mini bir tatil merkezi. Güvenliklerinin bile kadın olması çok güzel” şeklinde konuştu.
"YAZLIK ALACAĞIM"
Kadınlar Plajı nedeniyle Antalya’dan yazlık almayı düşündüğünü ifade eden Gülyan Çepen, “Antalya’ya sıklıkla geliyorum. Ama rahatça denize girebileceğimiz bir alan yoktu. Ya çok uzak yerlere gitmek zorunda kalıyorduk ya da yüksek ücret ödeyerek tesettürlü otellerde kalıyorduk. Geçen yıl arkadaşlarım gelmişler, çok rahat etmişler. Anlattılar, bu yıl ilk kez denedim. Çok memnun kaldım. Her gün geliyorum, tatilin tadını çıkarıyorum. Artık Antalya’dan yazlık almayı düşünüyorum. Böyle bir tesis daha önce yapılmalıydı. Menderes Türel iyi ki yaptı. Teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
TATİL PLANINI DEĞİŞTİRDİ
Almanya’dan tatile gelen Kübra Özkaya ise “Geçtiğimiz yıl arkadaşlarım gelmişti. Anlata anlata bitiremediler. Tatil için Antalya’yı tercih etme nedenlerinden biri de Kadınlar Plajı. Tatil planımı değiştirdim. İlk kez gelmeme rağmen çok memnun kaldım” dedi.
"GÖKYÜZÜNDEKİ YILDIZLAR KADAR PUAN VERİYORUM"
Kadınlar Plajı’na gelen Zehra Sünbüllü “Kadınlar Plajı denize kıyısı olan her ile açılmalı. Plajda kadınlar ile konuşunca başka illerden sırf burası için geldiklerini söylüyorlar. Verilen bütün hizmetler kusursuz. Kadınlar Plajı’na gökyüzündeki yıldızlar kadar puan veriyorum” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE