İETT’ye Dünya Çapında 3 Ödül Birden

İett, Dünya Çapinda 3 Ödül Birden Verildi.

İETT’ye Dünya Çapında 3 Ödül Birden
banner230
Kanada’nın Toronto şehrinde düzenlenen The Stevie Awards 2015 (Uluslararası İş Ödülleri) sahipleri belli oldu. Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendiren The Stevie Awards 2015’de Yılın İnsan Kaynakları Bronz Ödülü İETT’ye verildi.
Dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan ödüller için 60’tan fazla ülkeden 3 bin 700’den fazla kurum ve yönetici yarıştı. Dünya çapındaki organizasyonda yarışan kurumlar; pazarlama, insan kaynakları, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler gibi pek çok kategoride değerlendirildi. Ödül alacak kurum ve yöneticilerin belirlenmesi için 200’den fazla dünya çapındaki yönetici değerlendirme için çalıştı. Değerlendirmeler sonucunda ulaşım kategorisinde yılın İnsan Kaynakları Bronz Ödülü İETT’ye verildi.
EN İYİ TAŞIMA SİSTEMİ İETT’NİN
Uluslararası Kara Taşımacılığı Birliği’nin (IRU) "Akıllı Taşıma Ödülleri" Brüksel’deki dünyanın en büyük otobüs fuarı olan Busworld Fuarı’nda verildi. Ödül töreninde En İyi Otobüs Taşımacılığı Ödülünü (Bus Excellency Award) İETT aldı. İETT, IRU’ya üye olan diğer dünya genelindeki şehirlere de benzer projelerin uygulanması için destek vermeye başladı. Otobüs, minibüs, taksi ve kamyon işletmecilerini bir araya getiren IRU, 1948’de kuruldu ve 100’den fazla ülkede üyeleri ve faaliyetleri bulunuyor.
İETT MÜKEMMELLİK FİNALİSTİ OLDU
Türkiye, 2014 EFQM Ödülleri’nin Türkiye Mükemmellerini seçtiği törende Mükemmellik Ödülü’nü alan İETT, Brüksel’de gerçekleşen Avrupa Mükemmellik Ödülleri’nde finale kaldı. Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (European Foundation for Quality Management - EFQM) tarafından yürütülen 2015 EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülü 9 ana ve 32 alt kriterle yapılan değerlendirmelerden oluşuyor.
Finalistlik ödülünü alan İETT Genel Müdürlüğü, “EFQM ile İstanbul kara taşımacılığı mükemmel bir standarda kavuştu. Avrupa’nın en genç otobüs filosuyla, yolculara yakın duruşuyla, çevre ve sosyal alanda yaptığı çalışmalarla, akıllı ulaşım teknolojileriyle, belgelendirilmiş 12 yönetim sistem standardı ile 7 gün 24 saat çalışan yetkin personelimizle yolumuza devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.
YORUM EKLE