Hüyük'te hacı adaylarına hac eğitimi

KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde, hac farizasını yerine getirebilmek için kutsal topraklara gidecek adaylara hac eğitimi verildi.Hüyük İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 3 gün süreli seminerde, Müftü Abdullah Yaman ve İlçe Vaizi Ahmet...

Genel 18.05.2017, 15:10
Hüyük'te hacı adaylarına hac eğitimi
banner230

KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde, hac farizasını yerine getirebilmek için kutsal topraklara gidecek adaylara hac eğitimi verildi.

Hüyük İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 3 gün süreli seminerde, Müftü Abdullah Yaman ve İlçe Vaizi Ahmet Kaçar tarafından uygulamalı eğitimler verildi. Seminere, Diyanet İşleri Başkanlığı ve özel şirketler tarafından kutsal topraklara götürülecek 49 hacı adayı katıldı.

Seminerde, hacı adaylarına ibadet bilinci ve hac eğitimi, hac ibadetinin gereği olarak bir arada yaşama bilinci, ana hatlarıyla hac ve umre, yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, koruyucu sağlık, kadınlara özgü konular, haccın hikmeti ve hacdaki sembollerin anlamı, Hazreti Peygamber Mescid-i Nebevi ve Medine konularında eğitimler verildi. Hüyük Toplum Sağlığı Merkezi personeli tarafından da sağlık hususlarında dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

Seminerin uygulamalı eğitim bölümünde ise Hüyük Bilal-i Habeşi Camisi'nde adaylara kutsal topraklarda neler yapacakları anlatıldı.

Eğitimde, adaylara ihramın nasıl giyileceği, tavaf, hac farizası esnasında uyulması gerekli kurallar, yapılması gereken dualar, kılık kıyafetten yolculuğa kadar uyulması lazım gereken hususlar anlatıldı.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:32
İkindi 15:38
Akşam 18:09
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@