Hayırsever vatandaşın ödediği veresiye defterleri belediye yaktı

NEVŞEHİR’İN ACIGÖL İLÇESİNDE HAYIRSEVER BİR VATANDAŞ TARAFINDAN İLÇEDE BULUNAN TÜM BAKKAL VE MARKETLERDE BULUNAN VERESİYE BORÇLARININ KAPATILMASININ ARDINDAN ACIGÖL BELEDİYESİ TARAFINDAN VERESİYE DEFTERLERİ YAKILDI.

Genel 13.05.2020, 15:17 14.05.2020, 14:15
Hayırsever vatandaşın ödediği veresiye defterleri belediye yaktı
banner230

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde hayırsever bir vatandaş tarafından ilçede bulunan tüm bakkal ve marketlerde bulunan veresiye borçlarının kapatılmasının ardından Acıgöl Belediyesi tarafından veresiye defterleri yakıldı.

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde bir iş adamı tarafından ilçedeki tüm bakkallardan borçlar ödenerek alınan veresiye defterleri Acıgöl Belediyesi tarafından topluca yakıldı. Acıgöl ilçesindeki 12 bakkal ve marketteki veresiye defterleri gizli kahraman iş adamının talebiyle belediye ekiplerince borçları ödenerek toplantı. Tutanakla teslim alınan veresiye defterleri belediye önünde düzenlenen etkinlikle yakıldı. Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş yaptığı açıklamada, “Ramazan ayında yardımlaşma geleneğimizin yaşatılması adına çok önemli bir bağış oldu. Hayırsever iş adamımız bizi arayınca hemen esnaflarla görüşüldü, onlar da katkı sağladı. Bu güzel haslette emekleri geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu örnek davranışın tüm Türkiye’ye ve İslam alemine örnek olmasını temenni ediyorum. Borçları ödenip teslim alınan veresiye defterlerini şimdi de yakıp ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@