banner271

"Haydi Spor Yapalım" Projesi

YOZGAT (AA) - Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından hazırlanan "Haydi Spor Yapalım" Projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edildi. Projeyle ilgili gazetecilere açıklama yapan SORGED Başkan...

banner230

YOZGAT (AA) - Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından hazırlanan "Haydi Spor Yapalım" Projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edildi.

Projeyle ilgili gazetecilere açıklama yapan SORGED Başkan Yardımcısı Nurullah Şener, derneğin hazırladığı uluslararası projelerle Yozgat gençliğini sınırların ötesine taşıdığını belirtti.

Yozgatlı gençleri pek çok ülkede çok sayıda aktiviteye dahil ettiklerini, aynı şekilde farklı ülkelerden de gençleri Yozgat’ta konuk ettiklerini vurgulayan Şener, şöyle konuştu:

"Derneğimiz tarafından hazırlanıp, Türkiye Ulusal Ajansına sunulan ‘Haydi Spor Yapalım’ isimli gençlik değişimleri projemiz kabul edildi. Proje kapsamında Sorgun’da 13-20 Ekim arasında 8 gün boyunca 4 ülkeden 25 katılımcı ile birlikte spor aktiviteleri düzenleyip, ilimiz ve ilçemizdeki birçok kurumu projemize dahil edeceğiz. Bu projeyi hazırlamamızdaki en önemli amacımız, sporla gençlerin sosyalleşmesine yardımcı olmaktır."

YORUM EKLE