Harami Yaylası Doğal Güzelliğiyle Keşfedilmeyi Bekliyor

Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan Harami Yaylası doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor.Tokat’a 34 kilometre uzaklıktaki Almus Baraj Gölü elektrik santralinin olduğu bölgede yer alan Harami Yaylası’nı şehir stresinden uzaklaşmak...

Harami Yaylası Doğal Güzelliğiyle Keşfedilmeyi Bekliyor
banner230
Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan Harami Yaylası doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor.
Tokat’a 34 kilometre uzaklıktaki Almus Baraj Gölü elektrik santralinin olduğu bölgede yer alan Harami Yaylası’nı şehir stresinden uzaklaşmak isteyenler tercih ediyor. Kuş cıvıltıları altında yeşille bütünleşen 832 rakımlı yaylada asma tahta köprüden ırmağın diğer yakasına geçmek ise ziyaretçilere ayrı bir keyif veriyor. Oldukça yıpranan tahta köprüde kaza riski yüksek olsa da vatandaşlar doğanın büyüsüne kapılmaktan kendini alamıyor. Kimi vatandaşlar ayaklarını suya sokarak serinlerken kimileri ise fotoğraf çekerek manzarayı ölümsüzleştiriyor.
Trabzon’dan Tokat’a akrabalarının yanına gelen Fatma Nur Kurt, manzaraya hayran kaldığını söyledi. Denize alışkın birisi olarak suyun sesini duymak, ayaklarını suya sokarak serinlemenin farklı bir heyecan olduğunu ifade eden Kurt, “Trabzon’dan babamın arkadaşının yanına geldik ailecek. Almus’ta bu güzelliği görmek istedik. Denize alışkın birisi olarak burada su sessini duymak ve ayaklarımızı suya sokmak iyi geldi. Muhteşem bir yer” dedi.
Bölgeyi gezmeye gelenler de Kazova’ya hayat veren Yeşilırmak’ın başlangıç noktasında olmak ve doğa ile iç içe olan sessiz sakin bir yerde dinlemenin huzur verici olduğunu kaydetti.
YORUM EKLE