Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri 13 Ekim Cuma günü başlayacak

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenecek Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 13 Ekim Cuma günü başlayacak. Hacıbektaş Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, bu yıl...

Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri 13 Ekim Cuma günü başlayacak
banner230

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenecek Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 13 Ekim Cuma günü başlayacak.

Hacıbektaş Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, bu yıl ulusal nitelikte 54'üncü, uluslararası nitelikte ise 28'inci kez düzenlenecek olan Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerinin hazırlık çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Programın 13 Ekim Cuma günü karma heykel ve resim sergisi ile başlayacağı dile getirilen açıklamada, cem törenleri ve sema gösterilerinin sunulacağı etikinlikte 14 Ekim Cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla anma töreni yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, etkinlikler kapsamında halk ozanları tarafından konser verileceği, Alevi-Bektaşilik konusunda panel ve konferans programlarının yapılacağı ifade edilerek, Türkiye genelinden çok sayıda kişinin katılması beklenilen etkinliklerin 15 Ekim Pazar günü sona ereceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 15:18
YORUM EKLE