banner271

Eskişehir'deki cinayet

- Parkta cesedi bulunan emekli memurun katil zanlısı 3 kişi ile bunlara yardım eden 4 şüpheli gözaltına alındı

Eskişehir'deki cinayet
banner230
banner272

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, önceki gün bir parkta cesedi bulunan 62 yaşındaki emekli memurun katil zanlıları oldukları öne sürülen 3 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Şirintepe Mahallesi Saraçoğlu Sokak'taki Havacılar Parkı'nda 19 Ağustos'ta cesedi bulunan Selami Turfan'ın katil zanlılarını yakalamak için çalışma yapan Cinayet Gasp Büro Amirliği ekipleri, maktulün yakın çevresiyle bağlantı kurdu, güvenlik kameralarının görüntüleri ile telefon kayıtlarına ulaştı.

Emniyet güçleri, 24 saatlik kesintisiz operasyon sonucu, şüphelileri Fevzi Çakmak Mahallesi İsfendiyar Sokak civarında kısa süren kovalamaca sonucu yakaladı. K.E, F.Ş, ve M.G. cinayet, bu kişileri evlerinde saklayan M.K, K.A, M.K. ve A.U. ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındı.

Öte yandan, darbedilen ve bıçaklanan emekli memur Selami Turfan'ın öldüğünü fark eden zanlıların, cesedi bir aracın bagajına koyup Şirintepe Mahallesi'ndeki Havacılar Parkı'nın kenarına bıraktığı bildirildi.

Katil zanlılarından K.E'nin emniyetteki ifadesinde, annesinin maktulün kiracısı olduğunu belirterek, "Annemin 125 lira depozito borcu vardı. Maktul ile bu hususta tartıştık. Daha sonra kendisiyle buluştuğumuzda aramızda tartışma çıktı." iddiasını dile getirdiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.

YORUM EKLE