ERÜ geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) geleceğin bilim insanlarını yetiştirme programı kapsamında çalıştay düzenleyecek.ERÜ'den yapılan yazılı açıklamada tamamı gönüllü Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan "Bilim...

ERÜ geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor
banner230

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) geleceğin bilim insanlarını yetiştirme programı kapsamında çalıştay düzenleyecek.

ERÜ'den yapılan yazılı açıklamada tamamı gönüllü Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan "Bilim İnsanı Yetiştirme Grubu" 17 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek ilk çalıştayda öğrencilere 50'ye yakın araştırma projesi sunacak ve öğrencilerin ilgisini çeken projelerde yer almasını sağlayacak.

ERÜ Tıp Fakültesi Bilim İnsanı Yetiştirme Grubu Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Halil Ulutabanca, 2017 yılında Türkiye’de 9 üniversite ile "Araştırma Üniversitesi" seçilme başarısı gösteren üniversitelerinin, araştıran ve üreten bilim insanlarını yetiştirmek için "Bilim insanı Yetiştirme Grubu" Projesi'ni başlattığını belirtti.

Ulutabanca ayrıca öğrencileri araştırma projeleri ile buluşturarak ve bu projelerde çalışma imkanı sunacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE