08 Ağustos 2016 Pazartesi 00:54
Diyanet İşleri Başkanından Yenikapı Mitingine Özel Dua
banner230
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Sokaklara çıkın" çağrısı yapmasından bu yana ülke genelinde tutulan demokrasi nöbetlerinin finali niteliğindeki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde yaptığı dua şöyle:
 

Ey bizleri var eden, rahmetiyle bütün kainatı kuşatan Yüce Rabbimiz! Bu muhteşem birlik tablosuna rahmet eyle. Bu muhteşem birlik şölenine rahmetinle tecelli eyle.

Allahım! Bugün milletçe, Yenikapı'da 81 ilimizin bütün meydanlarında, bütün renklerimizle, bütün tonlarımızla, bütün farklılıklarımızla huzuruna geldik, ellerimizi tek gaye için açtık, duamızı, niyazımızı kabul eyle Allahım!

Allahım! Bu toprakları vatan kıldığımız günden bugüne kadar aziz milletimizi nice felaketlerden, nice ihanetlerden korudun, 15 Temmuz gecesinde milletimizi bir ihanetten, bir işgali hareketinden kurtardığın için sana hamd ediyoruz. Hamdimizi, şükrümüzü, senamızı kabul eyle Allahım!

Allahım! Millet olarak huzurundayız, 15 Temmuz gecesinde canlarını milletin hukuku için siper eden, dillerinde tekbir, kulaklarında sala sesi olan, tanklara meydan okuyarak, canlarını aziz milletimize siper eden aziz şehitlerimizi rahmetinle gark eyle Allahım!

Aziz şehitlerimizi, Bedir ve Uhud şehitleri ile Malazgirt, Çanakkale şehitleri ile Kurtuluş Savaşımızın şehitleri ile Sakarya şehitleri ile birlikte haşr olmayı nasip eyle Allahım!

Allahım! Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı ailelerine, annelerimize, babalarımıza, kardeşlerimize, eşlerine ve aziz milletimize sabır ve metanet ihsan eyle Yarabbi!

Allahım! Aldıkları yaraları vücutlarında bir İstiklal Madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, bütün yaralılarımıza acil şifalar ihsan eyle Allahım!

Allahım! Hürriyet ve istiklaline aşık olan bu aziz milleti, bir nefes hürriyetsiz, bir saniye istiklalsiz bırakma Allahım!

Allahım! İmanına, ezanına, bayrağına, vatanına, Kur’anına sevdalı olan bu aziz milleti, ezansız,vatansız, bayraksız bırakma Allahım!

Allahım! Milletimize bu ihaneti reva görenleri affetme. Sureti Hak’tan görünerek bizim güzel duygularımızı çalan, bizim hayır duygularımızı istismar eden, bizim zekatlarımızı çalan, sadakalarınızı el koyan, evlatlarımızı alan, evlatlarımızı çalan bu ihanet şebekesine fırsat verme Allahım!

Allahım! Halkımız, ordumuza “Peygamber Ocağı” adını verir. Halkımızın Peygamber Ocağı dediği ordumuzu ismini Hz. Muhammed Mustafa’dan (sas) alan, Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi, her türlü dahili ve harici fitne ve fesattan sen muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Asya'dan Afrika'ya, Gazze'den Bosna'ya dünyanın muhtelif yerlerinde 15 Temmuz gecesinden şu ana kadar milletimiz için gözyaşı döken, milletimizin istiklal ve istikbali için dua ve niyazda bulunan mazlumların hürmetine milletimizi her türlü kötülükten muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Tarih boyunca mazlumun yanında yer alan bu aziz milleti, zalimlere yem eyleme Ya Rab!

Zalimlerin, münafıkların şerrinden, kötülüklerinden sen muhafaza eyle Allahım!

Allahım! Yenikapı'daki bu varlığımızı, şehirlerimizin bütün meydanlarındaki kıyamımızı sen bir milat eyle Allahım!

Birlik miladı olsun Allahım! Yenikapı'da yeni kapıları aç milletimize Ya Rab!

Hayır kapılarımız, iyilik kapılarımız, barış kapılarımız, adalet kapılarımız hep açık olsun Ya Rabbi!

Allahım! Milletimizin fertleri arasına kin, öfke ve nefret koyma Ya Rab!

Şu andan itibaren kıyamet sabahına kadar, bu cennet vatan üzerinde kalplerimizi birbirine kenetle Ya Rab!

Kardeşlik hukukuna riayet edenlerden eyle Ya Rab!

Birbirimizin hukukunu, birbirimizin saygısını kendi saygımız, kendi hukukumuz kabul eyle Ya Rab!

Allahım! Bu fitne ve fesatlarla mücadele etmede milletimize güç ve kuvvet ver Allahım!

Zalimlerin zulmüne rağmen bizi adaletten ayırma Ya Rab!

Zalimlerin zulmüne rağmen millet olarak bizi haktan ve adaletten ayırma Ya Rab!

Kin, öfke ve intikamla hareket etmeyi milletimize nasip etme Ya Rab!

Fakat bu millete, bu ihaneti reva görenleri kahrı perişan eyle Ya Rab!

Bu millete bu ihaneti, bu işgali, bu katliamları reva görenleri sen kahrı perişan eyle Ya Rab!

Kötülerin kötülüklerini rağmen bizi iyilikten ayırma Ya Rab!

Kötülerin kötülüklerine rağmen biz iyilikten ve ihsandan ayırma Ya Rab!

Milletimizin idarecilerini, bu topraklarda ebediyete kadar milletimizin istiklal ve istikbali için çalışmalarında muvaffak eyle Ya Rab! Amin.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.