Çubuk’ta ilaçlama çalışmaları

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, ilçe genelinde sinek ve haşerelere karşı mücadeleyi artırdı. Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince,...

Çubuk’ta ilaçlama çalışmaları
banner230

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, ilçe genelinde sinek ve haşerelere karşı mücadeleyi artırdı.

Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince, halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı larva ve uçkun ilaçlamaları yapıldığını belirtti.

Tüm mahallelerde şubat ayında başladıkları mücadeleye ara vermeden devam ettirdiklerini ifade eden Karakuş, ilçenin hayvancılık ve tarım bölgesi olduğuna dikkat çekerek, ilaçlamayla vatandaşların sıkıntı yaşamasının önlenmesinin amaçlandığını kaydetti.

Ekiplerin özellikle gübre döküm sahaları ile çiftliklerin gübreliklerini takip ettiğini vurgulayan Karakuş, şunları kaydetti:

"Her gün iki ayrı ekibimizle vatandaşlarımızı haşerelerden uzak tutmaya çalışıyoruz. Sabah erken saatlerde ULV sistemi ile uçkun, daha sonra da ahırlar ve diğer çöp alanlarında pülverizatör yöntemi ile ilaçlamalarımız devam ediyor. Piyade ekiplerimiz ile de çarşı merkezinde iş yerlerine hizmet verilmektedir. İlaçlamalarımızı sadece mesken yakınlarında değil, tüm altyapı noktalarında, derelerde, yeşil alanlarda ve haşerelerin üreyip yayılabileceği her yerde yoğun olarak yapıyoruz. Bunları yaparken de gübre çukurlarının uygunluğu, doluluğu ayrıca belediye tarafından tanımlanmış alana dökümü ve ilaçlama yapılması zabıta ekiplerimizce sürekli denetlenmektedir. Belediye olarak vatandaşlarımızın huzuru ve sağlığı için gece gündüz tüm ekiplerimizi seferber ediyoruz."

Karakuş, Kurban Bayramının yaklaşmasıyla hayvan hareketliliğinde artış olacağına dikkat çekerek, haşereyle mücadelede vatandaşlardan da destek beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE