ÇAYKUR’da İşçi Alımları Ön Kayıtları Başladı

Çaykur’da Mevsimlik Olarak Çalişmak Üzere Alınması Planlanan 2 Bin 375 İşçi İçin İş-kur Rize İl Müdürlüğü’nde Ön Kayıtlar Alınmaya Başladı.

ÇAYKUR’da İşçi Alımları Ön Kayıtları Başladı
banner230
Çaykur’da mevsimlik olarak çalışmak üzere alınması planlanan 2 bin 375 işçi için İŞ-KUR Rize İl Müdürlüğü’nde ön kayıtlar alınmaya başladı.
Çaykur’un mevsimlik işçi olarak işe alacağı 3 bin 500 işçinin Rize’den alınacak 2 bin 375’i için Rize İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve ilçelerde oluşturulacak birimlerde ön kayıtlar alınmaya başladı. Rize İŞ-KUR İl Müdürü Hasan Kiraz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çaykur tarafından istihdam edilecek işçiler için İŞ-KUR olarak ön kayıtları almaya başladık. İŞ-KUR olarak Çaykur’a için yapılacak iş talebi başvurularında 14 Nisan tarihi itibariyle Rize’de ikamet etme zorunluluğu aranacak. Ayrıca 2 bin 375 işçi arasında işe alınacak bin 631 yükleme-boşaltma işçisi için sadece erkekler başvurabilecek. Bunun dışında meslek lisesi mezunu 280, yüksek okul mezunu 120, Orman Mühendisliği mezunu 32, Ziraat Mühendisliği Mezunu 96 ve Çay Eksperliği Mezunu 216 personel istihdamı için kayıtlar alınacak. Alınan kayıtlarda yükleme-boşaltma işçilerinin dışındaki tüm taleplerde KPSS başarı barajı şartı aranacak. Ön kayıtlar 10 gün serecek. İşe alınacak işçi adayları ise 5 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak kura ile belirlenecek. Başvurularda yoğunluk yaşanacağını tahmin ettiğimiz için Ardeşen, Pazar ve İyidere İlçelerimizde Kaymakamlıklarda İŞ-KUR istibat büroları oluşturduk. Ön kayıt yaptırmak isteyen adaylar bu noktalarda başvurularını yapabilecekler” dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin.çiçek
metin.çiçek - 4 ay Önce

çay.fabrikada.çalişmak.istiyorum