Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

- Eskişehir'de arazilerini süren çiftçiler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla tarlada saygı duruşunda bulundu

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
banner230

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla bir grup çiftçi, tarlalarında saygı duruşunda bulundu.

Eskişehir Kırım Derneği Başkanı Evren Olcay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Kalkanlı Mahallesi'nde ikamet eden bir grup çiftçinin saat 09.05'te çalan sirenlerle saygı duruşunda bulunduğunu söyledi.

Eskişehir'de yaklaşık 150 bin Kırım Türkünün yaşadığını ifade eden Olcay, şöyle konuştu:

"Kent merkezinin yanı sıra 41 kırsal mahallede Kırım Türkleri hayatlarını sürdürüyor. Kalkanlı Mahalesi de bu köylerden biri. Çiftçilerimizden Zeki Erdemli ve bir grup arkadaşı, tarlalarını sürdükleri sırada saat 09.05'te traktörlerini durdurup saygı duruşunda bulunmaları bizleri hem gururlandırmış hem de mutlu etmiştir."

Olcay, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını kaydetti.

YORUM EKLE