Başkentte üçüncü kavşak için kazma vuruldu

- Başkentin Samsun yolu aksındaki yoğun araç trafiğini çözüme kavuşturacak ve Ankaralılara kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak "Samsun Yolu Türk Telekom Kavşak" çalışması başladı - Havaalanı yönüne giden araçların daha güvenli ve konforlu dönüş yapabilmeleri için yapılacak döner kavşaklı 580 metre uzunluğundaki alt geçit, 3 gidiş-3 geliş olacak

Başkentte üçüncü kavşak için kazma vuruldu
banner230

ANKARA (AA) - Başkentin Samsun yolu aksındaki yoğun araç trafiğini çözüme kavuşturacak ve Ankaralılara kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak "Samsun Yolu Türk Telekom Kavşak" çalışması başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkentin ulaşımda Dikmen Kepekli ve Akköprü kavşak çalışmasından sonra en büyük üçüncü projesi olan Samsun yolu Türk Telekom önü kavşak çalışması için de ilk kazma vuruldu.

Samsun yolu Türk Telekom Binası önündeki "U" dönüşü nedeniyle yaşanan trafik kazalarının da önüne geçecek yeni proje ile Turgut Özal Bulvarı üzerindeki bu noktada alt geçit döner kavşak yapımı gerçekleştirilecek.

Yeni proje aynı zamanda Aydınlıkevler ile Örnek Mahallesi'ni de birbirine bağlayacak. Üç proje de okulların açılmasına kadar tamamlanacak.

- Alt geçit, 3 gidiş-3 geliş olacak

Havaalanı yönüne giden araçların daha güvenli ve konforlu dönüş yapabilmeleri için yapılacak döner kavşaklı 580 metre uzunluğundaki alt geçit, 3 gidiş-3 geliş olacak.

Siteler Kavşağı ile Fatih Köprülü Kavşağı'ndaki trafik yoğunluğunu da azaltacak alt geçit yapım çalışmaları boyunca güzergah trafiğe kapatılacak ve alternatif trafik akışı, merkezden Mamak ya da Samsun istikametine gitmek isteyen sürücüler, Hızır Reis Caddesi istikametinden Faik Suat Caddesi'ni takip ederek, 672. Sokak'a geçiş yapıp buradan da Turgut Özal Bulvarı'na çıkış yapacak.

Samsun-Mamak istikametinden şehir merkezi ve Konya istikametine gitmek isteyen sürücüler ise Turgut Özal Bulvarı üzerinde şerit atlayarak ters yönden ilerleyecek. Esenboğa Havaalanı yoluna dönmek için de Siteler Kavşağı'ndan dönüş gerçekleştirilecek.

- Ankara trafiğine nefes aldıracak

Türk Telekom önündeki kavşak çalışması tamamlandığında havaalanına gitmek isteyen sürücüler, bundan sonra döner kavşağı kullanacak.

Ankara trafiğine nefes aldıracak üç dev kavşak düzenlemesi ile Konya-Samsun karayolu böylece kesintisiz trafik akışına kavuşacak.

YORUM EKLE