AK Parti Eskişehir Milletvekili Günay:

- "(Kadına yönelik işlenen cinayetler) Bu toplumsal sorun giderek büyüyor. Bu canilerin gerekli cezayı alması gerekiyor"

Genel 07.08.2019, 17:14
AK Parti Eskişehir Milletvekili Günay:
banner230

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, "Kadın cinayeti veya kadına karşı şiddet haberleri güncel haberler içinde yer alıyor ama bu toplumsal sorun giderek büyüyor. Bu canilerin gerekli cezayı alması gerekiyor. Burada insan hayatından bahsediyoruz. Allah'ın verdiği hayatı almaya kimsenin hakkı yok. Adalete güveniyoruz. Bu caniler hak ettikleri cezayı alacak." ifadelerini kullandı.

Günay, Eskişehir'de bir kadının öldürülmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yılın ilk 6 ayında Türkiye’de 214 kadının öldürüldüğünü belirtti.

Cinayetlerin temelinde şiddet ve saldırganlık eğilimlerinin etkisinin olduğunu vurgulayan Günay, şunları kaydetti:

"Yapılan akademik çalışmalarda Türkiye’de son 10 yılda işlenen kadın cinayetlerinin en yaygın nedeni tartışma. İkinci olarak boşanma ve ayrılma talebi yer alıyor. Bu psikolojik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Hasta ruhlu erkek, kültür ve biyolojik yapısı aracılığı ile kadın üzerinde hakları olduğunu düşünmekte ve kadının hayatına istediği gibi hükmedeceğine inanmakta, zamanla da öldürücü eğilimlere yönelmektedir. Bilinenin aksine ekonomik nedenler kadın cinayetlerinin niceliği bakımından son sıralarda yer almaktadır. Nedeni ne olursa olsun başka bir insanın hayatına kast, kabul edilmez. Kadın cinayeti veya kadına karşı şiddet haberleri güncel haberler içinde yer alıyor ama bu toplumsal sorun giderek büyüyor. Bu canilerin gerekli cezayı alması gerekiyor. Burada insan hayatından bahsediyoruz. Allah'ın verdiği hayatı almaya kimsenin hakkı yok. Adalete güveniyoruz. Bu caniler hak ettikleri cezayı alacak."

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:40
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@