AK Parti Beypazarı danışma meclisi toplantısı

ANKARA (AA) - AK Parti Beypazarı ilçe Başkanlığı şubat ayı danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi.AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasından sonra ülkeyi çift başlılıktan kurtaracaklarını...

AK Parti Beypazarı danışma meclisi toplantısı
banner230

ANKARA (AA) - AK Parti Beypazarı ilçe Başkanlığı şubat ayı danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasından sonra ülkeyi çift başlılıktan kurtaracaklarını söyledi.

Önlerinde 16 Nisan gibi önemli bir dönemecin olduğunu vurgulayan İşler, şunları kaydetti:

"15 Temmuz gibi kalkışmayı yaşadı bu ülke. 15 Temmuz bir işgal hareketiydi, bir istila hareketiydi. Türkiye'yi teslim alma hareketiydi. 16 Nisan’da soruyoruz, Türkiye'yi çift başlı mı, tek başlı mı yönetmek istiyoruz? Cumhurbaşkanlığı sistemiyle mi yönetelim, başbakanlık sistemiyle mi yönetelim? Türkiye'nin geleceğini satın almak isteyen bu işgal hareketi 15 Temmuz’da yapıldı. Ondan dolayı diyoruz ki, bağımsızlık mücadelesi istiklal mücadelesi veriyoruz. 1982 Anayasası'na göre, cumhurbaşkanı yargılanamaz ama bu sistemde cumhurbaşkanı hesap verir hale gelecek."

AK Parti ilçe Başkanı Yaşar Hız da 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının en önemli başlığının Türkiye’de vesayetin bitirilmesi olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE