12 Kasım 2016 Cumartesi 14:16
Adalet Bakanı Bozdağ: (2)
banner230

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'de Türk milletin her bir ferdi PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye, başka terör örgütlerine kimin destek verdiğini de kimin bunlarla mücadele ettiğini de çok iyi biliyor. Bütün milletin şahitliği önünde bunlar yapılıyor ama buna rağmen milletin gözünün içine baka baka bir Anamuhalefet Partisi'nin Genel Başkanı yalan söylüyor, iftira atıyor. Ben 'güneş balçıkla sıvanmaz' diyorum." dedi.

AK Parti Yozgat İl Danışma Meclisi toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Bozdağ, bir basın mensubunun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Terör örgütlerini Türkiye'nin başına bela eden AK Parti'dir, verin beni mahkemeye." şeklinde bir açıklamada bulunduğunu belirtmesi üzerine, "Sayın Kılıçdaroğlu herhalde AK Parti'nin kendisi hakkındaki şikayetini duydu, ondan sonra böyle konuşuyor. Benim bildiğim kadarıyla AK Parti adına Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Soruşturma tabi ki kendi usulü içinde yürüyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'na elindeki delilleri mahkemede sunmak için beklememesini tavsiye eden Bozdağ, şunları söyledi:

"Bu iftirayı atıyor, eğer 'iftira atmıyorum' diyorsa o zaman elindeki delilleri medyaya versin, basına açıklasın, televizyonlara açıklasın, parlamentoda açıklasın, millete açıklasın, 'işte deliller bu' diye milletin önüne koysun. Ben buradan çok net ifade ediyorum, Sayın Kılıçdaroğlu büyük bir iftira atıyor. Türkiye'de terörle en etkin mücadelenin yapıldığı bir dönemde, hendekleri kazanların başına hendeği geçirirken Türkiye, hükümet bu süreci yürütürken, oraya gidip hendekleri kazan teröristlere 'hendekleri kazan arkadaşlar' diye hitap ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, teröre destek vermemiş oluyor ama hendekleri kazanların başına hendekleri geçiren hükümet, PKK terörüne destek vermiş oluyor. Bunun anlaşılır bir yanı var mı? PKK'ya destek veren, PKK'nın istediği istikamette bildiri yayınlayanlarla ilgili PKK'nın tezlerini savunup, o PKK destekçilerine arka çıkıyor, bunlara 'hukuka aykırı şöyledir, böyledir' diye söylenmedik laf bırakmıyor, Sayın Kılıçdaroğlu, PKK'ya karşı oluyor, PKK'nın destekçilerini eleştiren ve bunun yanlışlığını ortaya koyan AK Parti, PKK'ya destek vermiş oluyor. Bu ne biçim iştir. Öte yandan, HDP'nin milletvekillerinin mahkemeleri, yargıyı tanımayan, 'biz tıpış tıpış gitmeyiz' diyen açıklamalarına ses çıkarmıyor. Yargı zorla getirme verdikten sonra da bunu eleştiriyor. Arkasından halkın tepkisi geldikten sonra 'çağrıya katılmaları gerekirdi' diyor ama öte yandan 'tutuklanmaları yanlıştı' diyor."


- "Bu milletin aklıyla alay etmektir"

Bakan Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun, sırtını PYD, YPG ve YPJ'ye dayayanlara ve PKK'nın her türlü eylemine destek veren milletvekillerine sahip çıktığını iddia ederek, şöyle konuştu:

"Onların arkasında duruyor, onlara destek veriyor, o PKK'yı desteklememiş oluyor, PKK'ya yardım yataklık yapmamış oluyor, bunun karşısında duran AK Parti hükümeti, PKK'ya destek vermiş oluyor. Öte yandan CHP'li bazı milletvekilleri hendekleri kazan teröristlerin o dönemde ortaya koyduğu iddiaları araştırmak üzere gittiler, bölgede teröre destek veren pek çok çevreyle konuştular ve orada orantısız güç kullanıldığına dair rapor yazdılar. Bu raporun aynısını PKK da yayınladı. PKK'nın arzusu istikametinde rapor yayınlıyor, o zaman CHP, PKK'ya destek vermemiş oluyor. PKK ile en etkili mücadeleyi yapan hükümet, PKK'ya destek vermiş oluyor. Bu milletin aklıyla alay etmektir. DAEŞ ve Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı en büyük mücadeleyi veren AK Parti hükümetidir. En büyük mücadeleyi veren devlet Türkiye devletidir. Bunu tartışmasız söylüyorum. Kim ne derse desin daha büyük mücadeleyi veren kim olmuş."

- "40 senedir bunlar var, hangi hükümet mücadele vermiş"

Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı AK Parti hükümeti dışında Cumhuriyet döneminde pek çok hükümetinin gelip geçtiğini aktaran Bozdağ, "40 senedir bunlar var, hangi hükümet mücadele vermiş? CHP’nin de içinde olduğu hükümetler var, hangileri mücadele vermiş? En büyük mücadeleyi veren hükümet, AK Parti hükümetidir." dedi.

Bakan Bozdağ, AK Parti hükümetinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine, yargı ve polis içerisindeki teröristlerin 17-25 Aralık ön darbesine muhatap olduğuna dikkati çekti.

FETÖ ile el ele hükümete karşı mücadele eden, onların propagandasını ve algı operasyonlarının taşeronluğunu CHP'nin yaptığını ileri süren Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"CHP şimdi FETÖ’ye yardım yataklık yapmış olmuyor, AK Parti yapmış oluyor öyle mi? Fetullahçı Terör Örgütü tarafından suikasta uğrayan Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, hükümet AK Parti hükümeti, bakıyorsunuz ne oluyor? AK Parti bunlara yardım yataklık yapmış oluyor. Şu anda FETÖ mensuplarının mağduriyet edebiyatının Türkiye'de sözcülüğünü kim yapıyor? Bu anlamda CHP yapıyor. Fetullah Gülen teröristi darbenin başarısız olduğunu anladığı an ne yaptı? Amerika'da 'Bu bir tiyatrodur' diye açıklama yaptı. Şimdi bu tiyatro açıklamasının altını doldurmaya çalışan, bunun için delil toplayan, uğraş veren kim? Hiç kusura bakmasın CHP yönetimi. CHP'nin Sayın Genel Başkanı başta olmak üzere onlar, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yardım yataklık etmemiş oluyor, onların üzerine giden AK Parti mi yardım yataklık etmiş oluyor?"

DEAŞ terör örgütünün Türkiye'ye ve AK Parti'ye dönük eylemler konusunda açıklama yaptığını hatırlatan Bozdağ, PKK terör örgütünün de pek çok AK Parti'li il başkanı, ilçe başkanı ve partiliyi dağa kaçırıp, bazılarını şehit ettiğini belirtti.

Bakan Bozdağ, AK Parti'nin terörle mücadele ettiğini vurgulayarak, "Buna muhatap olan AK Parti mi, PKK’ya yardım yataklık ediyor. Önceki gün Derik'te kaymakamımızı şehit ettiler. Bu terörle mücadeleyi biz veriyoruz. Bölgede teröre para aktardığı değerlendirilen, teröre destek veren, finans sağlayan, hendek kazarak başka tür destek veren belediyelere AK Parti hükümeti kayyum atayacak, belediyeleri terörün destekçisi olmaktan çıkartacak, AK Parti, PKK’ya destek vermiş olacak. Kayyum niye atıyorsun? 'Halkın seçtiğini, halk ancak alır' deyip, PKK'ya para aktaran, hendek kazan ve her türlü desteği sunan belediye başkanlarına sahip çıkan CHP, PKK’ya karşı mı olmuş olacak. Ben milletimizin basiretine, sağ duyusuna bırakıyorum." ifadelerini kullandı.

- "Milletin aklıyla, zekasıyla alay etmektir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bu yaptığı milletin aklıyla, zekasıyla alay etmektir. Türkiye'de Türk milletin her bir ferdi PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye, başka terör örgütlerine kimin destek verdiğini de kimin bunlarla mücadele ettiğini de çok iyi biliyor. Bütün milletin şahitliği önünde bunlar yapılıyor. Ama buna rağmen milletin gözünün içine baka baka bir Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı yalan söylüyor, iftira atıyor. Ben 'güneş balçıkla sıvanmaz' diyorum. Milletin aklıyla bu kadar alay edene millet, çok büyük Osmanlı tokatlarını vakti geldiğinde yine vurur diyorum. Şu anda PKK ile FETÖ ile aynı istikamette hareket edenlerin sözcülüğünü kimin yaptığını herkes görüyor, herkes biliyor. O sözcülere de layık olduğu cevabı bizden daha fazla Türk halkı verecektir. Onun yanında da gerçek CHP'li olanlar verecektir. Atatürk kalksaydı mezarından bugün CHP Genel Başkanının söylediği söylemleri duysaydı ne derdi? İnönü mezarından kalksa ne derdi? Atatürk'ün, İnönü'nün izinden mi gidiyorlar, yoksa PKK'nın, FETÖ'nün mü izinden gidiyorlar, artık CHP'nin buna da bir karar vermesi lazım. Ben samimi CHP'lilerin de bunu sorguladığını görüyorum. Önümüzdeki seçimde gerçek Atatürkçü, İnönücü olan CHP'lilerin Sayın Kılıçdaroğlu’na sandıkta ayrı bir ders vereceklerini tahmin ediyorum. O bu yolda yürümeye devam etsin ama bu yol çıkmaz yol."

Bakan Bozdağ, daha sonra AK Parti Yozgat İl Danışma Meclis toplantısına katıldı. Toplantı, basına kapalı gerçekleşti.

(Bitti)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.