2016 KYK Mülakat Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 2016 yılı Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Sınav Sonuçları Açıklandı

Genel 01.07.2016, 00:08 01.07.2016, 00:30
2016 KYK Mülakat Sonuçları Açıklandı
banner230
Adaylar başvuru formunda görev yapmak istedikleri ili belirtmiş, Her aday sadece bir il tercihinde bulunarak başvuruda bulunduğu il için sınava alınmıştı. Sözlü sınavlar on altı il merkezinde 02/05/2016 tarihinden itibaren yapılmaya başlanmış olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar hangi il için başvurmuşlarsa o ilin karşısında yer alan sınav yerinde sınava girdiler. Geçen sürenin ardından henüz açıklamayan sonuçlar, adayları oldukça tedirgin etmeye devam ediyor.

Sonuçlar Henüz Açıklandı.

Aşağıdaki adresten kontrol edebilirsiniz.

http://tercihler.gsb.gov.tr/​


GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar; belirtilecek tarihe kadar, istenilen belgeleri tamamlayarak ilgili il müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.
İl müdürlüklerince adayların teslim ettiği belgeler kontrol edilecek ve belgeleri tamam olan adaylara hizmet sözleşmesi imzalatılarak ilgili yurt müdürlüklerinde göreve başlamaları sağlanacaktır.
Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle sözleşme imzalamaya gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini müteakip hizmet sözleşmeleri imzalatılarak göreve başlamaları sağlanacaktır.
Asıl listede yer alanlardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.
Yedek adaylar, herhangi bir nedenle boş kalacak olan sözleşmeli pozisyona, aynı usul ve esaslar dikkate alınarak başarı sırasına göre sınav sonuçlarının geçerlilik süresi içinde göreve başlatılacaktır. Sınav sonuçları yeni bir sınav yapılmadığı takdirde sınav sonucunun ilan tarihini takip eden bir yıl süreyle geçerli olacaktır.
Alınacak olan brüt ücret hizmet yılına bağlı olarak tespit edilmekte olup, 5 yıldan az hizmeti olan Yurt Yönetim Personelinin aylık ücreti aile yardımı hariç yaklaşık 2.150,00.- TL'dir.
Yorumlar (3)
özkan çetin 4 yıl önce
ya arkadaş bu kyk genelmüdürü uyuyomu bu insanları perişan etmekten zevkmi alıyo nasıl olsa işi tıkırında
Tugba 4 yıl önce
Oldu şükür
Richard Alicia 4 yıl önce
Eger bir kredi ihtiyaciniz var mi? Noel kredisi?
biz kredinin her türlü vermek
Borç kredi, ticari kredi, tibbi kredi, ev kredisi, ögrenci kredisi

mali yardim için e-posta ile bize bugün: richardalicia2@gmail.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@