10 Kasım'a doğru

- AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı Karacan: - "Dünyada adından takdirle söz edilen, aziz milletinin gücü ve inancıyla başlattığı o eşsiz direnişin mimarı Gazi Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyetini kurarak daha güçlü ve müreffeh bir ülke haline gelmemizi sağlamıştır"

10 Kasım'a doğru
banner230

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karacan, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 79. yılında saygıyla ve minnetle yad ettiklerini kaydetti.

"Dünyada adından takdirle söz edilen, aziz milletinin gücü ve inancıyla başlattığı o eşsiz direnişin mimarı Gazi Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyetini kurarak daha güçlü ve müreffeh bir ülke haline gelmemizi sağlamıştır." ifadesini kullanan Karacan, şöyle devam etti:

"Kendisinin 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' sözleriyle de vurguladığı gibi, bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız. Tabii ki bu millet varlığının her anında olduğu gibi tek vücut halinde ve yüreği iman dolu inancıyla tüm tehditlere karşı bir olmayı, iri olmayı ve diri olmayı sürdürecektir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz."

YORUM EKLE