Tepebaşı Hizmet Binası’nda sanat galerisi

Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu eserleri, Tepebaşı bölgesinde çeşitli parklarda kent ile buluşurken, sanatçıların yaptığı bazı eserler ise Tepebaşı Hizmet Binası’nda yer alıyor.9 yıldır Tepebaşı Belediyesi...

Tepebaşı Hizmet Binası’nda sanat galerisi
banner230
Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu eserleri, Tepebaşı bölgesinde çeşitli parklarda kent ile buluşurken, sanatçıların yaptığı bazı eserler ise Tepebaşı Hizmet Binası’nda yer alıyor.
9 yıldır Tepebaşı Belediyesi tarafından başarılı bir şekilde organize edilen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, bu sene yine Eylül ayında gerçekleşecek. 10’uncu sempozyumun hazırlıklarına şimdiden başlayan ve organizasyon alt yapısı çalışmalarını yürüten ekip, Tepebaşı’nın; Eskişehir’in, Türkiye’nin ve hatta tüm dünyanın vitrininde yer alacağını belirtiyor.
Ortaya çıkan eserlerin Tepebaşı’nda çeşitli parklarda yayılmasının yanı sıra, sempozyuma katılan sanatçılar, Tepebaşı Belediye binası ve ilerleyen yıllarda oluşturulması planlanan “Çağdaş Sanatlar Müzesi” için de eserlerini hediye bırakarak sanat birikimi sağlıyor. Bu yıla kadar yapılan tüm sempozyumlarda o yıla ait sanatçıların isimlerinin ve imzalarının yer aldığı bir hatıra eser de yapılarak Tepebaşı Belediyesi’ne hediye ediliyor.
Gerek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda gerekse Ulusal Sanat Çalıştayı’nda yapılan eserler, Tepebaşı Belediyesi’nde sergilenmeye devam ediyor. Tepebaşı Belediyesi, belediye hizmetleri dışında sanatseverleri de bu eserleri görmeye davet ediyor.
YORUM EKLE