Odunpazarı Türk Cam Sektörünü Temsil Edecek

Odunpazarı Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği 3’üncü Uluslararası Odunpazarı Cam Festivalinde sona yaklaşılıyor.25 Ekim tarihinde yapılması planlanan sergi ile sona erecek festival için eserler bir bir üretilmeye devam ediyor. Festivalin...

Odunpazarı Türk Cam Sektörünü Temsil Edecek
banner230
Odunpazarı Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği 3’üncü Uluslararası Odunpazarı Cam Festivalinde sona yaklaşılıyor.
25 Ekim tarihinde yapılması planlanan sergi ile sona erecek festival için eserler bir bir üretilmeye devam ediyor. Festivalin 4’üncü günü kapsamında Çek sanatçı Jiri Suhajek ve Amerikalı Daniel White sıcak cam atölyesinde canlı performanslarına devam etti. Diğer konuk sanatçı Jason Christian’ın da katıldığı canlı performanslar, gelen konuklar tarafından ilgi ile izlendi. Cam ve ateşi adeta dans ettiren sanatçılar, canlı performansları izlemeye gelen vatandaşları camın büyülü dünyasında gezintiye çıkarıyor. Soğuk cam atölyesinde ise, özellikle Türk sanatçıların canlı performans sergilediği atölyeye gelen vatandaşlar, çubuk camların ateşle buluşmasının ardından ince ince işlenerek oluşan eserleri hayranlıkla izledi.
25 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek sergi ile festivalin sona ereceğini ifade eden yetkililer, 3’üncü Uluslararası Odunpazarı Cam Festivalinin hem Tarihi Odunpazarı bölgesine canlılık kattığını hem de Türkiye’deki cam sektörünü Odunpazarı’nın temsil edeceğini belirtti.
YORUM EKLE