Sekmen: “Vatanımız İçin Her Türlü Fedakârlığı Yapmalıyız”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Kent Konseyi Üyeleri ile iftarda bir araya geldi. İç güvenlik harekâtında görev alan Özel Harekât Polislerinin de katıldığı programda duygu yüklü bir konuşma yapan Başkan Sekmen,...

Sekmen: “Vatanımız İçin Her Türlü Fedakârlığı Yapmalıyız”
banner230
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Kent Konseyi Üyeleri ile iftarda bir araya geldi. İç güvenlik harekâtında görev alan Özel Harekât Polislerinin de katıldığı programda duygu yüklü bir konuşma yapan Başkan Sekmen, “Bu ülke için şahadet şerbetini içen kahramanlarımıza minnettarız” dedi. Sekmen, “Canını rahatlıkla bu ülke için verecek Mehmetçiklerimiz var, polislerimiz var. Şuanda ülkemizin bir bölümünde abdestini almış, canını dişine takmış, bu ülkenin birlik ve beraberliği için şuanda belki iftar bile yapamayan asker Mehmetçiklerimiz, polis Mehmetçiklerimiz var. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu. “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 10 yıl şehitlerimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın bana görev verdiği, ‘Bu evlatlarımızın sorunlarını Mehmetçiğim sen takip edeceksin’ dediği bir gurubu burada ağırlıyoruz” diyen Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “Doğumuzda, güneydoğumuzda silahıyla vatanı koruyan kardeşlerimiz, öyle kardeşlerimiz ki, ‘Her an bir mermi gelip canımı alabilir. Benim vatanım sağ olsun, toprak bütünlüğüm korunsun, bu ülkemin gökyüzünde al bayrağımız dalgalansın, minarelerinde ezan dinmesin’ diyen kıymetli kardeşlerimiz var. Biz onlar için diyoruz ki, Allah yolunda canını feda edenlere, vatanı için canını feda edenlere ölü demeyiniz. Onlar diridirler. Siz onların farkında değilsiniz. Onların ruhaniyeti, onların maneviyatı şuanda burayı kapsamış vaziyettedir. Kıbrıs’ta şehitliğimizi ziyarete gittim. Hava bulutlu, yağmurlu bir hava, ama şehitliğe girdik bir nur parlıyor, nur. Daha sonra Edirnekapı Şehitliği’ne gittim, baktım ki aynı hava orada da var. Daha sonra Edirne’de Edirne şehitliğimizi ziyaret ettim, orada da aynı nur parlıyor. Bu kadar kıymetlisiniz, bu kadar değerlisiniz.”
“KAHRAMANLARIMIZLA NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR”
Başkan Sekmen, “Bu milletin dün şehitleri vardı, bugün var, yarın da olacak. Çünkü büyük millet olmanın, önder millet olmanın, önde yürüyen millet olmanın ve dünyada İslam’ın bayraktarlığını yapan bir millet olmanın, Türk Milleti olmanın böyle bir bedeli var” diye konuştu. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah, şehitlerimizin mekânlarını cennet etsin. O evlatlarımız şimdi güzel yerlerde. Ama geride bıraktıkları hüzünlü eşleri var, hüzünlü anneleri var, babaları var, hüzünlü evlatları var. Şehit ailesi olmak kolay değil. Allah ailelerinden de anne ve babalarından da razı olsun. Katıldığımız şehit cenazelerinde anneler, babalar hep şunu söylüyor; ‘Vatan sağ olsun. Başka evlatlarımız da var. Onları da feda etmeye hazırız’ Başka bir millette bu duyguyu görmek, bu duyguyu yaşamak mümkün değil. Sizler unutulmayacak kahramanlarsınız, isimsiz kahramanlar. Hep deriz, isimsiz kahramanlar vardır. İşte isimsiz kahramanlar burada. Sizlere Bu ülkenin bir yerel yöneticisi olarak, Dadaşların temsilcisi olarak minnettarız. Erzurum halkı adına sizlere minnettarlığımızı iletiyorum. Size kucak dolusu teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Çoluk çocuğunuzla huzur içerisinde yaşayasınız. Ebediyete intikal eden şehit kardeşlerimizin anne ve babalarına, eşlerine, çocuklarına Allah uzun ömür, sağlıklı yaşam versin. Şehit haberi duyduğumuz zaman, ‘Yine bir Mehmetçiğimiz, yine bir fidanımız aramızdan ayrıldı’ diye içimiz hüzünleniyor. Bu vatanda yaşayacaksak bu fedakârlığı yapmak zorundayız. Allah hepinizden razı olsun. Ben, böyle güzel bir programı tertip edip bizleri bir araya getiren Kent Konseyimize teşekkür ediyorum.
Bizler çalışmazsak, gayret etmezsek şehitlerimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Çünkü bu vatan bize şehitlerimizin emanetidir. Bu vatanın her karış toprağı şehit kanıyla sulanmıştır. Şehitlerimiz canlarını feda ederek bu vatanı bize bırakırken, alsınlar, geliştirsinler, müreffeh duruma getirsinler ve düşmanın o nâ mahrem eli bu topraklara değmesin diye bize teslim etti. Biz buraları yüceltmezsek, buraları geliştirmezsek, buraları kalkındırmazsak şehitlerimize vefa borcumuzu ödeyemeyiz.”
YORUM EKLE