TESK Genel Başkanı Palandöken: "Sigara kaçakçılığı ile mücadele kararlılıkla devam ettirilmelidir”

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (tesk) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kaçak Ürünle Mücadelenin Önemine Dikkat Çekti.

Ekonomi 09.07.2016, 10:28
TESK Genel Başkanı Palandöken: "Sigara kaçakçılığı ile mücadele kararlılıkla devam ettirilmelidir”
banner230
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Terör örgütlerinin başlıca gelir kaynağı olan ve devleti milyarlarca lira vergi kaybına uğratan sigara kaçakçılığı ile mücadele kararlılıkla devam ettirilmelidir” dedi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken kaçakla mücadelenin önemine dikkat çekti. Kaçak sigaranın son dönemdeki artışı sebebiyle bir açıklama yapan Palandöken, “Terör örgütlerinin başlıca gelir kaynağı olan ve devleti milyarlarca lira vergi kaybına uğratan sigara kaçakçılığı ile mücadele kararlılıkla devam ettirilmelidir” ifadesini kullandı.
Ülke genelinde kaçak sigara ticaretinin hala yüzde 11-13 seviyesinde bulunduğunun altını çizen Palandöken, “Avrupa Birliği ülkeleri düzeyinden hala yüksek. Devletimiz yıllık yaklaşık 5 milyar liralık vergi kaybı yaşamaktadır. Kaçak sigara ticareti ile mücadelede Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın kaydedilen başarısına rağmen halen ülke olarak gidecek yol var. Mücadele elden bırakılmamalı” diye konuştu.
Kaçak sigara ticaretinin vatandaşı ve dürüst esnafı büyük zararlara uğrattığını belirten Palandöken şöyle devam etti:
“Ülkemiz bu kaçak illetinden mutlaka kurtulmalı. Kaçakla mücadele milli bir görev olarak bilinmelidir. Son dönemde özellikle yasa dışı açık tütün satışındaki artıştan büyük bir kaygı duyuyoruz. Birlik ve beraberliğin öneminin arttığı, dayanışma ve kardeşlik duygularının ağır bastığı bu günlerde, esnafımıza sahip çıkalım. İşyerinin önünde tezgah açan kaçakçının, yasa dışı açık tütün satışı yapan korsan satıcılara müsaade edilmemelidir. Her zaman polisiye tedbirlerle bu tür kaçakların önüne geçemeyiz. Vatandaşlarımızda ihbarda bulunmalıdır. Bunun için de kaçak ihbarı için 136’yı çekinmeden aramalıyız.”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@