Bahçıvan: “İşbirliği Ve Şeffaflık, Değişimde Kilit Rol Sahibi”

İso Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Çok Boyutlu Ve Hızlı Dönüşümlerin Yaşandığı Bu Yüzyılda Başarılı Olmak İçin Ciddi Ve Kapsamlı Bir Hazırlık Gerektiğine Dikkat Çekerek, “bu Konuda İletişime, Katılımcılığa, İşbirliğine Ve Şeffafliğa Önem Veren Anlayış, Değişimi Ve Dönüşümü Başarmada Anahtar Role Sahip” Dedi.

Bahçıvan: “İşbirliği Ve Şeffaflık, Değişimde Kilit Rol Sahibi”
banner230
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, çok boyutlu ve hızlı dönüşümlerin yaşandığı bu yüzyılda başarılı olmak için ciddi ve kapsamlı bir hazırlık gerektiğine dikkat çekerek, “Bu konuda iletişime, katılımcılığa, işbirliğine ve şeffaflığa önem veren anlayış, değişimi ve dönüşümü başarmada anahtar role sahip” dedi.
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı, ’Değişimin Hızlandığı Bir Dünyada İstanbul Sanayi Odası’nı Daha Güçlü ve Etkin Kılmak İçin Meclis Üyelerimizin Görüş ve Önerileri’ ana gündemi ile gerçekleştirildi. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Meclis üyeleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, günümüz dünyasında değişimin artık kaçınılmaz olduğuna ancak herkesin bu gerçekliği kolay benimseyip değişime açık hale gelemediğine dikkat çekti. Değişime direnmenin, bilinmeyen korkusu, başarısız olma endişesi ve yeni şeyleri öğrenme zorluğu gibi nedenlerden kaynaklandığını belirten Bahçıvan, “Değişimi öngörmek ve ona yön veren olmak, çağımızda fark yaratan bir meziyet olarak görülüyor. Bu noktada ‘proaktif’ olmak önem kazanıyor. Proaktif davranarak olasılıkları düşünüp, planlı bir şekilde harekete geçerek sonuçları etkileyebilenler bu çağdaki değişimden güçlenerek çıkacaklardır” diye konuştu.
BAŞARILI OLMAK İÇİN KAPSAMLI HAZIRLIK GEREKLİ
Yirmi birinci yüzyılda değişimin kendisi kadar bunu yönetmenin de önemli olduğuna değinen Bahçıvan, “Gideceğin yeri bilmiyorsan, vardığın yerin önemi yoktur’ sözünün de gösterdiği bir gerçek var; çok boyutlu ve hızlı dönüşümlerin yaşandığı bu yüzyılda başarılı olmak, ciddi ve kapsamlı bir hazırlığı gerektiriyor. Bu konuda iletişime, katılımcılığa, işbirliğine ve şeffaflığa önem veren bir anlayış, değişimi ve dönüşümü başarmada gerçekten anahtar role sahip. İSO olarak bu küresel köklü değişim sürecinde global ve bütüncül bir vizyon eşliğinde, riskleri ve fırsatları birlikte gören, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir özgüven ve yaklaşım sergiledi, bundan sonra da sergilemeye devam edecek” dedi.
Bahçıvan, Türkiye’nin dünya ekonomisinin yüzde 85’ini, dünya ticaretinin ise yüzde 80’ini gerçekleştiren G20’nin dönem başkanlığını yapmasının önemine değinerek, G20’nin iş dünyasıyla ilgili alt kolu olan B20’nin Yürütme Kurulu üyesi olması nedeniyle çalışmalara aktif katılım sağladıklarını söyledi. Bahçıvan ayrıca, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı mesajında “Cumhuriyetimiz ömrünün yüzüncü yılına doğru yol alırken, milletimizin kalbinde geçmişten bugüne derinlere doğru kök salmıştır. Cumhuriyetimizin bundan sonra da aynı şekilde güçlenerek yoluna devam edeceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE