Ankara Marka Festivali

- Ankara Ticaret Odasınca, 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek 3. Ankara Marka Festivali'nin hazırlıkları başladı - ATO Başkanı Baran: - "Türkiye ekonomisi markalarıyla zenginleşecek. Fason üretimin yerini markanın katma değeri almak zorunda"

Ekonomi 10.10.2017, 12:39
Ankara Marka Festivali
banner230

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odasınca (ATO), 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek 3. Ankara Marka Festivali'nin (AMF) hazırlıkları başladı.

Odadan yapılan açıklamaya göre, 13-15 Aralık'ta gerçekleştirilecek festival, ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu'nun organizasyonunda Başkentlilerle buluşacak. Festival için ilk hazırlık toplantısı ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi, Bilkent, TOBB, Başkent, Atılım ve Çankaya üniversitelerinden akademisyenlerin katılımıyla ATO'da yapıldı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, AMF'nin hem Ankara'nın hem de Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Türkiye ekonomisi markalarıyla zenginleşecek. Fason üretimin yerini markanın katma değeri almak zorunda. Markalarımız, ülkemizin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefinin kilometre taşlarıdır." ifadelerini kullandı.

Rekabetin en önemli unsurlarından birinin "markalaşma" olduğuna işaret eden Baran, ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya, İngiltere gibi büyük ekonomilerin, küresel markalarıyla ekonomilerini geliştirdiklerine dikkati çekti.

Baran, Türkiye'nin markalaşma potansiyeli ve altyapısının bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Festivalin markalaşma konusunda çok önemli bir görev üstlendiğini düşünüyorum. Biz şehrimize, şirketlerimize, üyelerimize, gençlerimize markalaşma konusunda vizyon oluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken dünyanın yönünü de festival programına taşıyoruz."

ATO Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu da festivalin sadece marka değil, bilim, sanat, yaşam platformu olarak konumlandırıldığını bildirdi.

Festivalin temasının "yeni yollar, yeni yönler, yeni yöntemler" olduğunu belirten Hacıosmanoğlu, "İçeriğimiz mesleki gelişime, gençlere ilham vermeye, önlerini açmaya, yol göstermeye uygun tasarlandığı kadar, iş adamlarından ev kadınlarına uzanan bir yelpaze sunmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 12:32
İkindi 15:40
Akşam 18:12
Yatsı 19:28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@