25 Ağustos 2015 Salı 10:15
İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı Açıklandı
banner230

23/08/2015 Pazar Günü Saat 10.00 da Ankara’da yapılan İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı soruları ve cevap Anahtarı, Mili Eğitim Bakanlığı internet sitesinde açıklandı.

Görevde Yükselme Sınavı

Unvan Değiştirme Sınavı

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak ve başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

 Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 08/06/2007 tarihli ve 26546 sayıl Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’in 21 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan; “Yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır. Ancak soruların yüzde beşinden fazlasının hatalı olduğunun itiraz üzerine veya herhangi bir şekilde tespit edilmesi halinde, sınav iptal edilir ve en kısa sürede yeni sınav yapılır.” hükmü gereğince değerlendirilecektir.

- Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde, İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, öncelikle hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi bitirmiş olana, bunun da eşit olması halinde üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana öncelik verilerek başarı sıralamasını ÖDSGM yapacaktır 

Son Güncelleme: 25.08.2015 10:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.