Nar, Pazarcının Baş Belası

Edirne’de pazarcı esnafı nar satamamaktan şikayetçi. Ege’den temin edilen nar, Edirne’de vatandaşlar tarafından talep görmeyince pazarcı esnafının elinde kalıyor.C vitamin deposu olarak bilinen nar, son günlerde vatandaş tarafından rağbet...

Nar, Pazarcının Baş Belası
banner230
Edirne’de pazarcı esnafı nar satamamaktan şikayetçi. Ege’den temin edilen nar, Edirne’de vatandaşlar tarafından talep görmeyince pazarcı esnafının elinde kalıyor.
C vitamin deposu olarak bilinen nar, son günlerde vatandaş tarafından rağbet görmüyor. Edirne’de pazartesi pazarında en az satılan meyvelerin başında nar geliyor. Durumdan şikayetçi olan pazarcı esnafı, tezgahlarına sayıyla aldıkları narı satamadıklarını belirtti. Pazarda kilosu 2 ila 2 buçuk TL’den satılan narın satışının havaların soğumasıyla birlikte artması bekleniyor.
Pazarcı esnafından Kadir Asır, narın satışının oldukça az olduğunu söyleyerek, "Satış olmadığı için insanların alım gücünün olmadığını düşünüyorum. Şu anda en çok domates satılıyor. İzmir’den alıyoruz bu narları sayıyla alıyoruz ama haftalarca satamıyoruz. İnsanlar nar yemek istemiyor. Aslında yeseler faydasını görecekler. Dileğimiz narı insanların yemesi yönünde" dedi.
YORUM EKLE