NATO Zirvesi, hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşuyla başladı

Varşova’da gerçekleştirilen NATO hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nin açılış oturumunda, bugüne kadar hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşu gerçekleştirildi.NATO hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi Açılış Oturumu...

NATO Zirvesi, hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşuyla başladı
banner230
Varşova’da gerçekleştirilen NATO hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nin açılış oturumunda, bugüne kadar hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşu gerçekleştirildi.
NATO hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi Açılış Oturumu ile Polonya’nın başkenti Varşova’da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer liderler, zirve öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda tarafından karşılandı. Aile fotoğrafında yer alan liderler daha sonra zirvenin açılış oturumuna katıldı. Oturum, bugüne kadar hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşu ile başlandı. NATO personeli onuruna düzenlenen törenin ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda açılış konuşması gerçekleştirdi.
iki gün sürecek zirvede NATO askerlerinin Rusya’ya karşı Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya’da konuşlandırılması, Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılması, AWACS’ların sayısının artması, Ukrayna’daki durum, Karadeniz güvenliği ve sınırdaki gelişmeler gibi küresel konular ele alınacak.
YORUM EKLE