İspanya’da Denize Giren İşitme Engelli Türk Öğrencilerin Hazin Sonu

İspanya’nın güneyindeki Marbella kentinde denize giren işitme engelli 2 Türk öğrenci ve kendilerini kurtarmaya çalışan bir öğretmen boğularak hayatını kaybetti.Erasmus değişim programıyla İspanya’ya gelen 18 ve 19 yaşlarındaki iki...

İspanya’da Denize Giren İşitme Engelli Türk Öğrencilerin Hazin Sonu
banner230
İspanya’nın güneyindeki Marbella kentinde denize giren işitme engelli 2 Türk öğrenci ve kendilerini kurtarmaya çalışan bir öğretmen boğularak hayatını kaybetti.
Erasmus değişim programıyla İspanya’ya gelen 18 ve 19 yaşlarındaki iki işitme engelli Türk öğrenci ve 30 yaşındaki bir öğretmen, Marbella kentinde girdikleri denizde boğuldu, bir diğer öğrenci ise hastaneye kaldırıldı. Yapılan açıklamada, 3 öğrencinin denizde yüzdükleri sırada boğulmaya başladıkları ve öğretmenin bunu görerek öğrencileri kurtarmak için yanlarına gittiği ifade edildi. Ancak çabaları sonuç bulmayan öğretmenin kendisi de 2 öğrenci ile birlikte boğulmaktan kurtulamazken, üçüncü öğrenciyi bir sörfçünün kurtardığı öğrenildi. Sahildeki sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk yardımın ardından hastaneye kaldırılan öğrencinin kritik durumda olduğu bildirildi.
Yetkililer, 2 öğrencinin ve 1 öğretmenin gün ortasında nasıl boğulduklarına ilişkin soruşturma başlatırken, olayın ardından Marbella kentinde 3 gün yas ilan edildi.
Boğulan öğrencilerin Erasmus değişim programı çerçevesinde İspanya’ya, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’nden 5 Nisan’da gelen 10 öğrenci arasında yer aldıkları ve gelecek Cumartesi Türkiye’ye dönecek oldukları öğrenildi.
YORUM EKLE