Çin’i Soudelor Tayfunu Vurdu: 21 Ölü

Çin’de saatteki hızı 173 kilometreyi bulan Soudelor Tayfunu nedeniyle sel ve göçük sonucu 21 kişinin hayatını kaybetti, 5 kişiden ise halen haber alınamıyor.Çin’de saatteki hızı 173 kilometreyi bulan Soudelor Tayfunu can aldı. Çinli yetkililer,...

Çin’i Soudelor Tayfunu Vurdu: 21 Ölü
banner230
Çin’de saatteki hızı 173 kilometreyi bulan Soudelor Tayfunu nedeniyle sel ve göçük sonucu 21 kişinin hayatını kaybetti, 5 kişiden ise halen haber alınamıyor.
Çin’de saatteki hızı 173 kilometreyi bulan Soudelor Tayfunu can aldı. Çinli yetkililer, ülkeyi etkisine altına alan tayfun nedeniyle meydana gelen sel ve göçük sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin ise kayıp olduğunu bildirdi. Sivil İşler Bakanlığı’nın internet sitesinde yapılan açıklamada tayfunun toprak kayması ve seli tetiklediği belirtilerek, Zhejian bölgesinde 14 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin kayıp olduğu, Fujian bölgesinde 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin kayıp olduğu, Anhui bölgesinde ise 4 kişinin öldüğü bildirildi.
Daha önce de Tayvan’ı vuran tayfun sonucunda 7 kişi hayatını kaybetmiş, 5 kişi kaybolmuş ve 400 kişiden fazla vatandaş da yaralanmıştı.
YORUM EKLE